ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۶۵
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
با همکاری دادستان استان رقم خورد؛
دبیر ستاد استان همدان: در استان همدان 175 تشکل تخصصی از ستاد مجوز گرفته و فعالیت می کنند که از حمایت و پشتیبانی های آموزشی و قضایی ستاد برخوردار هستند

دبیر ستاد استان همدان: در استان همدان 175 تشکل تخصصی از ستاد مجوز گرفته و فعالیت می کنند که از حمایت و پشتیبانی های آموزشی و قضایی ستاد برخوردار هستند؛ خوشبختانه با همکاری خوبی که دادستان محترم استان دارند، شعبه ویژه ای برای رسیدگی به پرونده های امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان، میثم صابریون دبیر ستاد استان در دیدار با حجت الاسلام غفاری امام جمعه و سرهنگ ربانی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فامنین که به منظور بررسی و هماهنگی راه اندازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان انجام شده بود، گفت: آنچه ما از آموزه های دینی آموخته ایم این است که در امر به معروف و نهی از منکر باید از خود شوع کنیم، از آنجایی که کارکنان دولت منتسب به نظام جمهوری اسلامی هستند رفتار و کردارشان در محل اداره و شاید در خارج از اداره از نظر مردم پنهان نیست پس کارکنان دولتی در مراکز عمومی و اداری باید مراعات موازین شرعی را چه در نوع پوشش و چه در مواجهه با ارباب رجوع بنمایند.

وی افزود: در سیاسیت گذاری جدید، تمرکز ستاد بر آموزش، کارهای زیربنایی و تشکل های مردمی احیاگر و مطالبه گر است که در عرصه های مختلف هجده گانه تخصصی ترسیم شده فعالیت می کنند و در همین ارتباط در استان همدان 175 تشکل تخصصی از ستاد مجوز گرفته و فعالیت می کنند که از حمایت و پشتیبانی های آموزشی و قضایی ستاد برخوردار هستند؛ خوشبختانه با همکاری خوبی که دادستان محترم استان دارند، شعبه ویژه ای برای رسیدگی به پرونده های امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شده است.

صابرین با تشریح چگونگی کار گشت ارشاد مسئولین و ذکر چند نمونه عملیاتی شده در استان بیان کرد: بحث گشت ارشاد مسئولین بطور جد در دستور کار ستاد قرار گرفته است و در جهت حفاظت از زحمات مدیران خدوم و اصلاح رفتار مدیران و کارکنانی که خدای نکرده مرتکب خطای رفتاری و عملکردی شده اند توفیقاتی داشته ایم؛ ناگفته نماند این اقدامات هم با واسطه گروه های مطالبه گر و هم بصورت مستقیم پیگیری می شود و به دنبال مردمی کردن مطالبه گری و اجرای عملی امر به معروف و نهی از منکر در شقوق مختلف هستیم .

دبیر ستاد استان با توضیح تشکیلات اداری ستاد در استان ها و شهرستان ها گفت: در نمودار تشکیلاتی ستاد، امام جمعه محترم بعنوان رئیس ستاد و فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان نیز بعنوان قائم مقام و جانشین معرفی می شوند، همچنین انتخاب یک فرد فعال فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان نیاز است تا بتواند بعنوان دبیر ستاد کارهای اجرایی ستاد را مدیریت نماید؛ برای انتخاب این فرد، رئیس ستاد شهرستان به اتفاق جانشین سه نفر را به استان معرفی می نمایند که پس از گذراندن مراحل اداری یک نفر بعنوان دبیر معرفی و کار خود را شروع خواهد کرد.

وی با توجه به نیاز تجهیزات اداری و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ستاد شهرستان ها گفت: در جلسه فصلی ستاد استان، استاندار محترم قول مساعدت و همکاری برای تامین مکان ستاد شهرستان ها را داده اند، برهمین اساس ائمه محترم جمعه بعنوان رئیس ستاد شهرستان پیگیری می فرمایند و در صورت تامین مکان، ستاد استان در راستای تامین بخشی از تجهیزات و هزینه های ستاد شهرستان کمک خواهد کرد. ان شاءالله به محض تامین مکان، ستاد استان کار تجهیز و راه اندازی ستاد شهرستان را نهایی خواهد کرد و آمادگی داریم در صورت فراهم شدن شرایط، ستاد شهرستان را هر چه سریعنر راه اندازی نماییم .

در ادامه جلسه، حجت الاسلام غفاری امام جمعه فامنین با استقبال از افتتاح دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان گفت: کار فرهنگی بسیار تخصصی و ظریف است و چه بسا اگر درست انجام نشود زیان های جبران ناپذیری وارد خواهد کرد .

وی افزود: بعضی از کارهایی که به اسم کارهای فرهنگی انجام می شود ضد فرهنگ هستند! در استفاده از بعضی تندیس ها، المان ها، پوسترها و کارهای هنری رگه های ترویج فرهنگ غربی دیده می شود .

امام جمعه فامنین اظهار کرد: از راه اندازی ستاد در شهرستان استقبال می کنیم؛ قریب به اتفاق مسئولین شهرستان جوان و پرتلاش هستند و وفاق خوبی بین مدیران وجود دارد که این همبستگی باعث سرعت بخشیدن به کارها می شود .

همچنین سرهنگ ربانی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فامنین با ذکر این نکته که قبلا ستاد در شهرستان دایر بوده و سابقه همکاری را داریم گفت: شوراهای امر به معروف پایگاه های بسیج را راه اندازی کرده ایم و زمینه فعالیت ستاد در شهرستان فراهم است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان اشاره کرد و افزود: موضوع عفاف و حجاب در دستور کار سپاه ناحیه قرار گرفته و خوشبختانه شهرستان فامنین معضل بی حجابی ندارد؛ ان شاءالله با راه اندازی ستاد شهرستان شاهد تقویت جبهه انقلاب باشیم .

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.