ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۵۷
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
حجت الاسلام مظاهری تشریح کرد:
دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان: در 65 اتحادیه صنفی و 75در صد از دستگاه های حاکمیتی واجرایی و همچنین در مساجد،هیات های مذهبی و بقاع متبرکه استان اصفهان شورا های امربه معروف ونهی از منکر تشکیل و دوره های آموزشی برای آنها برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ حجت الاسلام والمسلمین محسن مظاهری به تشریح عملکرد ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان در طی سه ماه گذشته پرداخت.

حجت الاسلام مظاهری به عملکرد سه ماهه ستاد امربه معروف اشاره واظهار داشت: طی سه ماه گذشته که بنده دبیری ستاد امر به معروف استان اصفهان را بر عهده گرفته ام اولویت خود را ساماندهی سازمانی ستاد استان و همچنین تقویت و فعال نمودن ستاد های شهرستانی قرار دادم که 13 شهرستان را شخصا حضور میدانی داشته که جهت پویا شدن ستاد های شهرستانی تعدادی از دبیران شهرستان ها تغییر یافت و بقیه شهرستان ها را هم ارتباط بسیار قوی را از سوی معاونت های استان داریم که فعالیت های آنها را رصد و پشتیبانی می کنیم.

وی تصریح کرد:در در استان اصفهان 85 اتحادیه صنفی وجود دارد که برای همه این اتحادیه ها دوره های آموزشی برگزار شده و در65 اتحادیه شورای امربه معروف تشکیل و دبیران آنها معرفی شدند که در بقیه این اتحادیه ها بخاطر انتخابات هیات مدیره در تلاشیم با اتمام کار انتخابات و تشکیل هیات مدیره جدید شورای های امربه معروف را فعال نماییم.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به تشکیل شوراهای امربه معروف در دستگاه ها اشاره و بیان داشت: جلسات مکرری با مدیران کل ومسئولین دستگاه ها،نهاد ها وادارات جهت آموزش آمربه معروف ونهی ازمنکرو همچنین راه اندازی شورا های امربه معروف و نهی از منکر برگزار شده و همچنین برای 270 اداره از سوی معاونت مطالبه گری و دستگاه های حاکمیتی ستاد نامه نگاری جهت تشکیل شورای امربه معروف شده که 75درصد تا کنون شوراها تشکیل و فعالیت خود را شروع نمودند.

حجت الاسلام مظاهری  به فعال نمودن شوراهای امربه معروف در مناطق شهر اصفهان اشاره وافزود: شهرستان اصفهان داری 15 منطقه و سه شهر می باشد در این مناطق  جلسات مداومی جهت فعال نمودن دبیران این مناطق برگزار می شود و همچنین در راستای تشکیل شورا های امربه معروف ونهی از منکر مساجد،هیات های مذهبی و بقاع متبرکه و موسسات خیریه برنامه ریزی های گسترده ای صورت گرفته وبحمدالله نتایج بسیار خوبی در این مسیر داشته ایم.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقش بسیار مهم مطالبه گری در جامعه اشاره وگفت: یکی از مهم ترین وظایف ستاد امربه معروف ونهی از منکر پیگیری مطالبات مردم از مسئولین است که در طول سه ماهه گذشته پیگری مطالبه کشاورزان در خصوص رها سازی آب در زاینده رود برای کشت پاییزه و جلسات متعدد استانی و کشوری در این خصوص داشتیم که منجر به رها سازی آب شد.

 وی تصریح کرد: پیگیرموضوع آلایندگی ها و وضعیت هوا، وضعیت درمان بیماران و مساله روانشناسی و مشاوره معنوی در درمان، وضعیت تامین گوشت قرمز وسفید در ایام عید و ماه مبارک، وضعیت خدمات دهی نانوایان و تامین کسری هزینه های آنها و دلیل کم شدن سهمیه آرد نانوایی های حبیب آباد، وضعیت افزایش کرایه وسائل نقلیه عمومی بین شهری با توجه به افزایش هزینه ها و کمی درآمد رانندگان و شرکتها و پیگیری وضعیت استخدام نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش و بازنگری در مورد برخی افراد جذبی جدید وپیگیری مشکلات اصناف با اداره مالیات و کمک به حل مشکلات آنها از فعالیت های ستاد امربه معروف ونهی از منکر در سه ماه گذشته بوده است.

حجت الاسلام مظاهری به مباحث عفاف وحجاب در سازمان ها و نهاد ها اشاره و اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق مردم متدین اصفهان رعایت شئونات اسلامی در باب عفاف وحجاب درسازمان ها ونهاد ها می باشد که در این راستا جلساتی در خصوص وضعیت حیا و حفظ عفت عمومی در جامعه با دستگاهای فرهنگی و حاکمیتی و همچنین وضعیت مبادی ورودی شهر اصفهان فرودگاه ، راه آهن، پایانه های مسافربری و خصوصا جهت ایام نوروزبرگزار شده که با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته  متولیان ملزم به تذکر دادن و همچنین عدم خدمات به هنجار شکنان شدند.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر به ارتباط با نخبگان و صاحب نظران اشاره وافزود: در طول این سه ماه ارتباط وجلسات بسیار خوبی با علمای بزرگوار اصفهان از جمله حضرت آیت الله طباطبایی نژاده نماینده محترم ولی فقیه دراستان ،حضرت آیت الله مهدوی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری ،اساتید برجسته حوزه ودانشگاه برگزار شده که ازهدایتها و نظرات این بزرگوران در راستای احیای فریضتین امربه معروف ونهی از منکر بهره فراوان برده ایم.

حجت الاسلام مظاهری عنوان کرد: همچنین در راستای وظایف آموزشی و علمی ستاد 1900نفر در دوره های ملی بینش معروف 2،1 و3 و همچنین 200نفر در دوره تربیت مربی عفاف وحجاب ثبت نام  کرده اند.

وی ادامه داد: در تمام شهرستان های اصفهان طومار مطالبه گری در خصوص حمایت نمایندگان مجلس از طرح عفاف وحجاب که توسط مردم امضا شده بود، توسط ستاد های شهرستانی  تحویل نمایندگان مجلس شد.

حجت الاسلام مظاهری با اشاره به وظایف نظارتی ستاد امر به معروف بیان داشت: همچنین گشت پیشگیری با همکاری معاونین دادستان محترم و اداره اماکن جهت نظارت بر واحد‌های صنفی راه اندازی شده که پیگیر گزارشات مردمی در این خصوص می باشد.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: در راستای گسترش ارتباطات اداری و مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، جهت حل و فصل سریع پرونده‌های حقوقی اعم از گزارشات مردمی و حقوق آمران به معروف و ناهیان از منکر، معاونت حقوقی ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان با همکاری وکلا و حقوق دانان پیگیری پرونده‌های حقوقی آمران به معروف را بر عهده گرفته است و در این راستا خدمات بسیار خوبی ارائه شده است.

 وی در ادامه به حمایت ستاد از گروه های مطالبه گر وفرهنگی در سطح استان اشاره وافزود: برگزاری  ۱۶ جلسه با گروهای مردمی مطالبه گر و حمایت و تقویت این گروها و همچنین حمایت از گروهای فرهنگی و جهادی در موضوعات عفاف و حجاب و پشتیبانی از فعالیتهای میدانی آنها از جمله فعالیت های ستاد در طول این سه ماه بوده است.

حجت الاسلام مظاهری در ادامه بیان داشت: برگزاری همایش یاوران معروف با حضور بیش از 1500نفر از آمران به معروف ،دبیران شوراهای امربه معروف ونهی از منکر سازمان ها و نهاد های حاکمیتی برگزار شد که در این همایش با برنامه ریزی که شد یک دوره آموزشی 4ساعته برای این بزرگواران برگزار شد.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر در پایان بیان داشت: برگزاری نشست خبری ،مصاحبه وگفتگو با خبرگزاری های مختلف و بارگذاری فعالیت ها ، سخنرانی وهمچنین جلسات در خبرگزاری های استانی و فعالیت بسیار گسترده در فضای مجازی ،فعال شدن و افزایش عضو درکانال رسمی ستاد اصفهان در شبکه های اجتماعی ،راه اندازی سامانه پیام گیر جهت دریافت گزارشات مردمی از دیگر فعالیت های ستاد می باشد.

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.