ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۵۴
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
محمد رضا مسقطیان:
مسقطیان:مطالبه گری صحیح موجب تقویت نظام است بشرط آنکه مسئولین و افراد موضوع مورد مطالبه را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ،محمد رضا مسقطیان معاون هماهنگ کننده نهاد مردمی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان با اشاره به مطالبه گری صحیح وراه های تحقق آن اظهار داشت: فرهنگ مطالبه گری باید بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه بهینه‌ سازی شود و ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تأثیر بسزایی دارد. مطالبه گری صحیح ارکانی دارد که در صورت رعایت نکردن این ارکان مطالبه به بیراهه می‌رود.

وی تصریح کرد: مطالبه گری درست موجب تقویت نظام است بشرط آنکه مسئولین و افراد موضوع مورد مطالبه را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری کنند.مطالبه گری سبب رونق در جامعه می‌شود رونقی که اکثر مسائل را درمی‌گیرد مطالبه گری سبب می‌شود تا تمامی افراد جامعه، حس مشارکت ‌پذیری در آنها تقویت شود و خود را جزئی از بازوی نظارتی و شفاف ‌سازی انقلاب اسلامی بدانند.

مسقطیان به نقش نخیگان حوزوی ودانشگاهی درتبیین مطالبه صحیح اشاره وافزود: یکی از مهم ترین نکاتی که باید مورد توجه نخبگان قرار گیرد فعال شدن فضای مطالبه گری درجامعه اسلامی است و این جز به تبیین راه های درست مطالبه گری توسط اساتید حوزه ودانشگاه میسر نخواهد شد که در این راستا نقش بسیار موثری دارند.

وی در ادامه گفت: بهترین بستر برای مطالبه گری صحیح ساماندهی و هدایت گروهای مردمی مطالبه گر است که در این راستا ستاد امربه معروف ونهی از منکر نقش بسیار موثری در این زمینه می تواند ایفا نماید.

مسقطیان به نقش نهادهای حاکمیتی و فرهنگی در پیگیری مطالبات مردم اشاره وبیان داشت: نهادهای حاکمیتی و فرهنگی مکلف اند حرف های مردم را درست و بهنگام بشنوندو برای آن مطالبه راه حلی را بامردم در میان بگذارند وبدانند که خودمردم بهترین راه حل ها را پیشنهاد می دهند. اگر مردم در مطالبه خود دچار اشتباه شده بودند، مسئولین باید با لحنی آرام و صمیمانه، آنان را متوجه درستی مطلب نمایند. و باید با تمام توان در جهت برطرف شدن مشکل مردم تلاش کنند.

وی به بی توجهی نهاد های حاکمیتی به مطالبه مردم  اظهار داشت: زمانی که در جامعه‌ای مطالبه گری نهادینه شود جامعه به سمت رشد و پیشرفت حرکت می‌کند و دزدی و رانت و فساد و غیره در آن جامعه از بین خواهد رفت چون مسئولان هرلحظه رصد می‌شوند و کوچک‌ترین لغزش این مسئولان مساوی است با مطالبه گری اگر به این مطالبه گری ها توجه نشود فساد وبی عدالتی جامعه را دربر خواهد گرفت.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.