ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۵۱
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردبیل:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل گفت: از سوی ستاد استان در ۵۰ اداره کل و ۸۰ اداره در سطح شهرستان‌ها شورای امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شده است که بیش از ۲۰۰ مورد مطالبه گری و حل مشکلات مردم در ارگان ها انجام شده است.

پیگیری بیش از ۲۰۰ مورد از مشکلات مردم در ارگان‌ها از سوی ستاد امر به معروف اردبیل

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل، حجت الاسلام سید ابراهیم میرعباس زاده گفت: عملکرد ستاد استان در راستای جریان شناسی، جریان سازی احیاء فریضتین و همچنین رسیدن به این نقطه‌ای که مأمن امنی برای مردم باشد، بوده است.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های کلی ستاد کشور، رسیدن به علم و قدرت با رویکرد احیای فریضتین که دو رکن اصلی برای امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد، اهداف و برنامه‌ی یکساله‌ای ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردبیل پیش بینی شد. در حوزه دبیر از اول سال بیش از ۲۲۰ جلسه با شورای ادارات دستگاه‌ها و نهاد‌های سطح استان و مدیران کل برگزار شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردبیل بیان داشت: از سوی ستاد استان، اولین همایش گروه‌های جهادی مطالبه گری اردبیل با حضور دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در تاریخ ۸ خرداد و با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر برگزار شد.

وی افزود: جلسه فصلی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل نیز در تاریخ ۷ خرداد در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان که رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز هستند، به ریاست دکتر هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد کشور برگزار شد.

حجت الاسلام میرعباس ادامه داد: در حوزه مطالبه گری و امور اجتماعی که یکی از ارکان مهم آن راه اندازی گروه‌های جهادی و تشکلات مردمی و شورای مساجد و محلات و شورای اصناف می‌باشد، بحمدالله فعالیت‌های چشم گیری از سوی ستاد امر به معروف استان اردبیل صورت گرفته و از استان های برتر کشور هستیم.

وی ادامه داد: ستاد اردبیل طی یکسال گذشته تعداد ۳۲۰ گروه جهادی مطالبه گر و تعداد ۱۷۴ شورای مساجد و محلات در سطح استان راه اندازی کرده است. هرچند فعالیت و روند خوب است، ولی این آمار در استان قانع کننده نیست و حتما با سرعت بیشتر در این زمینه‌ها برنامه ریزی کرده و حرکت خواهیم کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل اظهار کرد: طی یک ساله گذشته با برنامه‌های پیش بینی شده توانستیم تعداد ستاد‌های فعال در شهرستان ها را از ۸ عدد به ۱۴ عدد افزایش دهیم. در حوزه امور خانواده، عفاف و حجاب نیز با پیگیری های صورت گرفته ۷۴ اداره در سطح استان رابطان خود را معرفی کرده اند.

وی از همچنین از تشکیل 21 تشکل‌ و گروه‌های جهادی تخصصی در حوزه عفاف و حجاب خبر داد و بیان داشت: این گروه ها در حال رصد و پایش وضعیت عفاف و حجاب در اماکن عمومی، ادارات دولتی و فرهنگسازی در حوزه عفاف و حجاب هستند.

حجت الاسلام میرعباس گفت: در حوزه امور دستگاه‌های حاکمیتی نیز از سوی ستاد استان اردبیل در ۵۰ اداره کل و ۸۰ اداره در سطح شهرستان‌ها شورای امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شده است که بیش از ۲۰۰ مورد مطالبه گری و حل مشکلات مردم در ارگان ها انجام شده است و این امر ادامه دارد. در بحث گروه‌های جهادی شاغل در ادارات و نهاد‌ها نیز در یک سال گذشته ۴۰ گروه جهادی را فعال شده و ۳۰ گروه نیز در حال ثبت می‌باشد.

وی افزود: در بحث آموزشی نیز در سال جاری بیش از ۲۳۰۰ نفر از استان اردبیل در دوره‌های آموزشی که از سوی ستاد کشور در بحث امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود، ثبت نام و شرکت کرده اند و در این حوزه استان ما جزو ۵ استان برتر می‌باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل در پایان گفت: روابط عمومی ستاد استان با راه اندازی سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۲۶۰۸۸۴ آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.