ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۲۱
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف با قدردانی از حمایت‌های معنوی مردم در مبارزه با تحریم‌های ظالمانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: دولت می‌تواند از طریق دیپلماسی عمومی به افشای ادبیات بسیار سیاسی و غیر علمی و ناآگاهانه مندرج در سند تحریم ستاد بپردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران توانا، شورای اتحادیه اروپا در ۲۳ ژانویه سوم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ دبیر ستاد امر به معروف و نهاد امر به معروف را به همراه چند نهاد دیگر ایرانی جزو تحریم‌های خود قرار داد.

به دنبال تحریم‌ دبیر و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، برخی از علاقه‌مندان به این ستاد در «فارس من» پویشی را راه‌اندازی کردند و حمایت خود را از این ستاد و ستادهایی که تحریم شده بودند، اعلام کردند که پویش را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

در این راستا با جهاندار سالاری که پویش را با عنوان «حمایت از ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برابر تحریم اتحادیه اروپا» ثبت کرده بود، تماس گرفتیم و علت ثبت این پویش را از او جویا شدیم.

سالاری گفت: به دلیل اینکه ما خودمان را از جوان‌های انقلابی کشور می‌دانیم و من مسئول تشکل احیاگری مبارزه با مفاسد اداری و قانونی هستم، وظیفه خودمان دیدیدم که از ستاد امر به معروف و دیگر نهادهایی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند، حمایت کنیم تا بیشتر از این مظلوم واقع نشوند.

وی افزود: برای اینکه از ستاد امر به معروف حمایت شود، نخست بهتر است این موضوع در مجلس بررسی شود. همچنین پشنهاد می‌کنم که این ستاد به وزارتخانه تبدیل شود و قوانینی در سطح مجلس برای آن به تصویب برسد.

در ادامه به سراغ دکتر جعفر صادق‌منش مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور رفتیم، وی معتقد است نقش حمایتی مردم از ستاد و پیگیری برداشتن تحریم آن، جزو حقوق عامه مردم ایران است.

دکتر صادق‌منش درباره آسیب‌هایی که این ستاد از تحریم دیده است، گفت: پس از تحریم‌ها در عمل ضرر مادی خاصی متوجه ستاد امر به معروف یا دبیر آن، نشده است. روشن است که ستاد و دبیر آن، فعالیت مالی یا  تراکنشی در بانک‌های خارجی به طور عام و بانک‌های اروپایی به طور خاص ندارند. اگر روزی چنین مواردی را هم داشته باشند، آن‌ها وقف و امور خیریه برای تبیین مفهوم و کارآیی امر به معروف و نهی از منکر می‌شود.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه مردم تاکنون بهترین و مخلص‌ترین افرادی هستند که همواره در کنار ستاد ایستاده‌اند، عنوان کرد: مردم، علاوه بر دلجویی از طرق مختلف، آمادگی خود را برای همکاری در نیل به اهداف والای ستاد اعلام کرده‌اند. نقش مردم در حمایت معنوی از ستاد و پیگیری برداشتن تحریم ستاد به عنوان حقی از حقوق عامه مردم ایران، مهم است. تشکل‌های مردمی از میان استادان حقوق و وکلای بین‌المللی می‌توانند این موضوع را در نهادهای صالح فراملی مانند دیوان بین‌المللی لاهه، دیوان اروپایی حقوق بشر، ساز و کار حقوقی مقرر در میثاقین حقوق مدنی و سیاسی و حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان ملل متحد یا در دادگاه‌های داخلی پیگیری کنند. همچنین  تحلیل حقوقی و سیاسی و اجتماعی تحریم‌ها و معرفی نهاد امر به معروف و نهی از منکر در قالب مقاله‌های علمی و یادداشت‌ها در صفحات اینترنتی می‌تواند بعد دیگری از نقش‌آفرینی مردم باشد.

وی با اشاره به نقش دولت در رابطه با تحریم‌ ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بیان کرد: دولت هم می‌تواند با استفاده از حق مقابله به مثل، نهادهایی از اتحادیه اروپا را تحریم کند و همه تحریم‌های یک‌جانبه و خودسرانه اتحادیه اروپا و آمریکا را از طریق ساز و کارهای قضایی و بین‌المللی پیگری کند. همچنین دولت می‌تواند از طریق دیپلماسی عمومی به افشای ادبیات بسیار سیاسی و غیر علمی و ناآگاهانه مندرج در سند تحریم ستاد بپردازد. مهم‌تر آنکه دولت می‌تواند از طریق دیپلماسی عمومی به بهانه تبیین موضوع تحریم ستاد، مقوله امر به معروف و نهی از منکر و آثار و ابعاد آن را در نهادهای بین‌المللی و مجامع علمی کشورهای اروپایی تبیین کند. متأسفانه تاکنون هیچ نوع اظهار نظر و حمایتی از ستاد از سوی مسئولان به عمل نیامده است و در این مورد هم بصیرت مردم به مراتب بیشتر از مسئولان بوده است!

دکتر صادق منش در پایان با اشاره به اقدامات ستاد امر به معروف در این باره اظهار کرد: ستاد قرار است، در نامه‌نگاری‌هایی با نهادهای فرهنگی و سیاسی بین‌المللی و اروپایی، در خصوص امر به معروف ونهی از منکر به روشنگری بپردازد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.