ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۴۷۴
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
دبیر ستاد استان: راهبرد ستاد از اقدام صرف عفاف و حجاب به گفتمان سازی، دعوت، هدایت و حمایت از گروه های مطالبه گر و احیاگر مردمی با گرایش های مختلف تخصصی گسترش پیدا کرده است.

دبیر ستاد استان: راهبرد ستاد از اقدام صرف عفاف و حجاب به گفتمان سازی، دعوت، هدایت و حمایت از گروه های مطالبه گر و احیاگر مردمی با گرایش های مختلف تخصصی گسترش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان، با حضور دبیر ستاد، سرپرست دستگاه های حاکمیتی، کارشناس آموزش، کارشناس عفاف و حجاب ستاد استان و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک سپه منطقه همدان، در محل سرپرستی این بانک، عسگری بعنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شعب بانک سپه استان همدان معرفی شد.

میثم صابریون دبیر ستاد استان با بیان تاریخچه تشکیل ستاد گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) دستور تشکیل ارگانی فرا قوه ای برای نظارت بر دیگر قوا را صادر فرمودند؛ همچنین در سال1371 رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مسئولین فرهنگی کشور درخواست نمودند امر به معروف را زنده و احیا نمایید .

وی افزود: با ورود آیت الله صدیقی بعنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، سیاستگذاری ستاد که به موضوع حجاب خلاصه شده بود به هجده عرصه تخصصی احیاگری و مطالبه گری گسترش پیدا کرد و راهبرد ستاد از اقدام صرف عفاف و حجاب به گفتمان سازی، دعوت، هدایت و حمایت از گروه های مطالبه گر و احیاگر مردمی با گرایش های مختلف تخصصی گسترش پیدا کرده است.

دبیر ستاد استان اظهار کرد: شوراهای محلات، مساجد، تکایا، ادارات، اصناف و . . . در راستای مردمی سازی راه اندازی شده اند و گشت ارشاد مسئولین در دستور کار جدی ما قرار دارد.

صابریون با ذکر این نکته که رفع انسداد و روان سازی امورات مردم یک معروف است گفت: رفع نیازها و جلب رضایت مردم، رضایت خدا را در پی خواهد داشت؛ ایجاد نشاط اجتماعی در بین کارکنان نیز در همین راستا است و یکی از وظایف شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات است .

وی ضمن تشریح حیطه وظایف شوراهای امر به معروف ادارات افزود: این شورا در حقیقت یک ستاد امر به معروف کوچک شده و در محدوده تشکیلات شماست که برای بالا بردن سطح کیفی کار، لازم است دبیر محترم شورا با ادارات زیر مجموعه ستاد ارتباط داشته باشند و ما هم با تمام توان در کنار شما هستیم تا بتوانید در اجرایی شدن این فریضه الهی موفق باشید .

در ادامه جلسه، رشیدی سرپرست اداره دستگاه های حاکمیتی استان گفت: از اعضای محترم شورا درخواست داریم با مطالعه شرح وظایف و حیطه کاری خود تسلط داشته باشند تا در هم افزایی با دیگر دستگاه های سطح استان بتوانیم برنامه های مدون را با کمترین انحراف اجرایی نماییم.

آقای جعفری و خانم عزیزی نیز با بیان نقطه نظرات و راهکارهای اجرایی در زمینه های آموزش و عفاف و حجاب، آمادگی خود را برای همه گونه همکاری اعلام نمودند .

در ابتدای جلسه، عسگری رئیس امور شعب منطقه ای بانک سپه گفت: در کنار وظیفه دینی و مذهبی، سیستم بانکی برای رعایت دستورالعمل های اداری و جلب نظر مشتری ها ملزم به آموزش، نظارت و رعایت حق مردم است؛ همکاران ما به این کار در وهله اول بعنوان وظیفه شرعی و در ادامه بعنوان وظیفه اداری نگاه می کنند و امیدواریم با تلاش همکاران در زیر مجموعه بانک سپه استان و همکاری ستاد، شورای بانک سپه شورای برتر ادارات استان باشد .

در پایان جلسه احکام اعضای شورا اهداء شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.