ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۴۶۸
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
حجت الاسلام نستوهی تشریح کرد؛
فعالسازی تشکل‌های مردمی، معرفی دبیران برای شهرستان‌ها و پیگیری گزارشات مردمی همانند مشکلات مس سونگون، حاشیه نشینی شهرستان تبریز، مشکلات استخدامی شرکت آب و فاضلاب و مشکلات کارمندان مخابرات از اقدامات ستاد امر به معروف آذربایجان شرقی در عرصه مطالبه گری است.

تشریح عملکرد یک ساله ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام محمدحسن نستوهی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، عملکرد یک ساله ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را تشریح کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ که در حال گذراندن ماه پایانی آن هستیم، ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اولویت قرار دادن آموزش و حمایت عمومی در خط مقدم مطالبه گری از مسئولین استان قرار دارد و ضمن حمایت از مطالبه گران نسبت به نظارت بر انجام صحیح فریضتین در تمامی ادارات و دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی با استناد به بند ۵ ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اقدام نموده است.

حجت الاسلام نستوهی در ادامه از برگزاری دوره‌های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای کارکنان ادارات سراسر استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این دوره ها از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ آغاز شده و برای مدیران و کارکنان ادارات و دانشگاه‌ها مانند دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی برگزار شده است. همچنین برای بقیه سازمان‌ها و ادارات در حال برگزاری است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی همچنین از تدوین شیوه نامه حمایت از فعالیت‌های علمی و پژوهشی در حوزه فریضتین در مراکز علمی استان با همکاری دانشگاه تبریز خبر داد.

وی در ادامه با بیان این که پایگاه تولید و نشر محتوای چند رسانه‌ای با نام "سخن معروف" با موضوع فریضتین در استان راه اندازی شده که تا به امروز در این پایگاه ۸۲ محتوا تولید شده است. تصریح کرد: دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر نیز تحت عنوان "بینش معروف" برای آحاد مردم استان با شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ نفر برگزار شده است.

حجت الاسلام نستوهی در ادامه از ثبت نام ۸۴۳ شورای امر به معروف مساجد و محلات و ۸۰ شورای امر به معروف و نهی از منکر از سوی هیأت‌های مذهبی استان خبر داد و یادآور شد: بیش از ۱۰۰ شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات، بیش از ۱۰ شورای امر به معروف در بقاع متبرکه و ۱۰۰ شورای امر به معروف در اصناف و اتحادیه‌ها مشغول به فعالیت هستند که جمعا بیش از ۱۰۰۰ شورای امر به معروف و نهی از منکر در استان آذربایجان شرقی می‌شود.

وی تاکید کرد: تامین وکیل بدون نیاز به پرداخت هزینه و حمایت حقوقی و قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر و برخورد قضایی با سواستفاده گران از امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی است که تا به امروز بیش از ۱۰ مورد انجام گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی در ادامه یکی از اقدامات این ستاد را طرح "کاسب امین" جهت معرفی اصناف برتر در حوزه فریضتین و رعایت قوانین و شرع عنوان کرد و بیان داشت: از این طرح در سال ۱۴۰۱ رونمایی شد.

وی تشکیل قرارگاه ۲۱ تیر، فضاسازی محیطی سطح شهر و ادارات با موضوع فریضتین، حضور در بیش از ۲۰ مدرسه و پاسخ به شبهات دانش آموزان و تقدیر از دختران فاطمی در مدارس استان را از دیگر اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی عنوان کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی، فعالسازی تشکل‌های مردمی تحت عنوان گروه‌های احیاگر امر به معروف و نهی از منکر، معرفی دبیران مستقل و تمام وقت برای شهرستان‌ها و پیگیری گزارشات مردمی که بیش از ۲۰ مورد بوده همانند مشکلات مس سونگون، حاشیه نشینی شهرستان تبریز، مشکلات استخدامی شرکت آب و فاضلاب، پیگیری مشکلات کارمندان مخابرات و... را از دیگر اقدامات این ستاد در عرصه مطالبه گری برشمرد.

در پایان حجت الاسلام نستوهی امضای طومار‌های "مطالبه گری تصویب قانون حجاب و عفاف در مجلس" و هم چنین "محکومیت تحریم ستاد امربه معروف و دبیر آن توسط دولت های غربی" توسط آحاد مردم با بصیرت استان را نشانه زنده بودن روح مطالبه گری جامعه ایران اسلامی دانست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.