ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۰۹۲
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی؛

نهاد خانواده یکی از مهمترین و موثرترین نهاد‌ اجتماعی در کشور است

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکرهرمزگان، نهاد خانواده را یکی از مهمترین و موثرترین نهاد‌های اجتماعی در هر کشوری خواند و گفت: اگر خدایی نکرده نهاد نواده خانواده دستخوش آسیب‌ها شد قطعاً جامعه هم دچار همان آسیب‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاد خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود:، اما متاسفانه این نهاد در کشور متولی مشخص و خاصی ندارد، هر وزارتخانه‌ای برای خودش دارای دستورالعمل‌هایی در حوزه خانواده است، به نظر میاد برای جلوگیری از این پراکندگی و اتخاذ تصمیمات واحد در رابطه با نهاد خانواده و همچنین جوانان که ذیل نهاد خانواده تعریف می‌شود اگر نهاد متولی تصمیم‌گیر مشخص و واحدی داشته باشیم قطعاً می‌توانیم به حفظ خانواده و سلامت این نهاد کمک کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با تاکید بر اینکه سلامت خانواده، سلامت جامعه را تضمین می‌کند، تصریح کرد: انحراف خانواده، انحراف جامعه را به دنبال دارد جوان قبل از ورود به اجتماع، در خانواده حضور دارد و نهاد خانواده نقش اصلی و اساسی برای تربیت جوان بر عهده دارد، اما باید دید تا چه اندازه برای این نقش اهمیت قائل هستیم؟! در سطح وزارتخانه‌ها در دولت جهت برنامه ریزی برای خانواده متولی مشخصی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی با اظهار تأسف از اینکه نهاد خانواده مورد غفلت واقع شده و مغفول مانده است، اذعان داشت: همگان نسبت به این نهاد با این همه اهمیت، جزیره‌ای عمل می‌کنند و گا‌ها تصمیمات اتخاذ شده در یک جا، خنثی کننده تصمیمات دیگری می‌شود؛ لذا پیشنهاد می‌شود برای تحقق جوانی و رشد جمعیت و مسائل مربوط به خانواده، یک وزارتخانه‌ای با همین نام تشکیل شود و وظایف وزارتخانه‌ها تجمیع و ذیل این وزارتخانه تعریف شود.

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم در حوزه جوانان، وزارتخانه ورزش و جوانان بخشی از امورات را واگذار کردند سوال اینجاست مگر دغدغه امروز جوان ایرانی فقط ورزش است؟ یعنی جوان مساوی است با ورزش؟ نمی‌توان چنین تعریفی از جوان داشت، این یکی از اشتباهاتی است که رخ داده است، چراکه جوانان نیاز‌های دیگری دارند، به جای اینکه وزارتخانه‌ای مستقل تشکیل شود وظایف دستگاهی را از جا‌های مختلف جدا کردند و زیر نظر وزارتخانه ورزش قرار داده‌اند که این، کار بدتر شده است، درحال حاضر متاسفانه حوزه جوانان و خانواده با این همه اهمیت استراتژیکی مورد بیشترین هجمه دشمن قرار گرفته و در عین حال کمترین توجه به این دو نهاد شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکرهرمزگان تاکید کرد: همگان باید آگاه باشیم چراکه دشمن برای آسیب زدن به این دو نهاد برنامه ریزی و اقدام کرده است، اما ما غافلیم بنابراین باید در اسرع وقت برای حوزه خانواده و جوان تصمیماتی اتخاذ شود و دولت می‌بایست یک وزارتخانه مستقل خانواده تاسیس کند و تمامی وظایف تعریف شده برای خانواده در حوزه‌های مختلف در این وزارتخانه تجمیع و سپس تصمیم گیری شود.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.