ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۰۸۶
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف مصوب شد؛
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف آذربایجان شرقی با حضور اعضا برگزار و در آن درباره مفاد قانون عفاف و حجاب اصناف در استان و همچنین شیوه ابلاغ و اجرای آن بحث و تبادل نظر شد.
 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف، امروز با حضور اعضا برگزار و در آن درباره مفاد قانون عفاف و حجاب اصناف در استان و همچنین شیوه ابلاغ و اجرای آن بحث و تبادل نظر شد.

پیگیری مطالبات اصناف و مشکلات آنها و جمع آوری میز و صندلیها که بعضی از اصناف در مقابل پیاده روها قرار میدهند از دیگر مصوبات جلسه امروز بود.

حجت الاسلام نستوهی از بحث درباره خلأ قانون در موضوع هنجارشکنی در اصناف خبر داد و گفت: در اصناف کشور قوانینی درباره گران‌فروشی، احتکار و... وجود دارد اما درباره هنجارشکنی در اصناف قانونی وجود ندارد و حتی جرائم و تنبیهاتی هم در نظر گرفته نشده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی با اشاره به نظرات اعضای جلسه درباره چگونگی ابلاغ و اجرای قانون عفاف و حجاب گفت: در این زمینه نظر همه اعضا بر این است که نباید با مردم برخورد قهری شود و یا با مردم درگیر شد و در این زمینه هم قرار شد دوستان نظرات خود را به ستاد ارائه کنند.

وی از تشکیل دو کمیته تخصصی در حوزه اصناف خبر داد و گفت: مقرر شد کمیته‌ای تخصصی در حوزه عفاف و حجاب با حضور روسای اتحادیه های البسه ، آرایشگاه‌ها،  غذاخوری ها ، کافی شاپ ها و... تشکیل شود تا کارشناسان دستگاه‌ها درباره قانون، اجرا و ابلاغ آن بحث و تبادل نظر کنند، همچنین با توجه به حضور برخی نهادهای مرتبط با اصناف در شورا قرار شد، کمیته‌ای هم برای پی‌گیری دغدغه‌ها و مشکلات اصناف مانند مشکلات مالیاتی و صنفی تشکیل شود، البته این موضوع از وظایف ذاتی ما نیست اما در حد امکان برای حل مشکلات اصناف تلاش می‌کنیم تا آنها هم در برنامه‌های فرهنگی همراه ما باشند.

همچنین در این جلسه مقرر شد جلسه ای با حضور دانشگاه علوم پزشکی ، اداره بهداشت ، نظام پزشکی ، غذا دارو جهت بررسی راههای  ساماندهی وضعیت  مطبها و داروخانه ها برگزار شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.