ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۰۴۷
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
آیت الله شعبانی مطرح کرد؛
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به این که ستاد امر به معروف شناخت درستی از معروفات و منکرات در ادارات دارد، خاطرنشان کرد: ستاد امر به معروف پیگیر گشت ارشاد مدیرانی است که آقای رئیس جمهور اعلام کرده بودند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان، آیت الله شعبانی در آئین اعطای حکم روسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های حاکمیتی استان گفت: رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دو سه سال اخیر تغییر اساسی پیدا کرده و توانسته جایگاه خودش که احیای امر به معروف و نهی از منکر است را پیدا کند.

وی با بیان این که قانون یکی از وظایف ذاتی ستاد امر به معروف را نظارت بر دستگاه ها قرارداده است، بیان داشت: چیزی که جامعه و حدود الهی را حفظ می کند و باعث می شود بقیه محرمات و واجبات الهی رعایت شود مسئله امر به معروف است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به این که روایت تأکید دارند واجبات در برابر امر به معروف و نهی از منکر همانند قطره در برابر دریاست بیان داشت: بسیاری از افراد امر به معروف و نهی از منکر را تنها تذکر درباره حفظ حجاب و یا عدم گرانفرشی می دانند، در حالی که دایره فریضتین بسیار وسیع تر از این مسائل است و شامل تمامی مسائل اجتماع می شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان، مبارزه با فساد اداری را یکی از مهم ترین مصادیق امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان داشت: مبارزه با فساد نخست باید از مسئولین و دستگاه‌های اجرایی و اداری آغاز شود.

وی با تأکید بر این که بیت المال برای جامعه اسلامی بوده و احدی حق تصرف در آن را ندارد، یادآور شد: بی توجهی به نوع مصرف بیت المال و همچنین عدم تکریم ارباب رجوع از مصادیق منکر است و کارمندان باید نسبت به این مسائل حساس باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به این که ستاد امر به معروف شناخت درستی از معروفات و منکرات در ادارات دارد، خاطرنشان کرد: بحمدلله ستاد امر به معروف در مسائل اصلی متمرکز شده است. همچنین ستاد امر به معروف پیگیر گشت ارشاد مدیرانی است که آقای رئیس جمهور اعلام کرده بودند.

وی ادامه داد: یکی از وعده های دولت که بر روی زمین مانده، گشت ارشاد مسئولان است. فکر نمی‌کنم در این رابطه اتفاق خاصی افتاده باشد. این وعده باید عملیاتی شود وگرنه با گفتن مشکل حل نمی‌شود. ستاد امر به معروف و نهی از منکر بنا را بر این گذاشته که در موضوع گشت ارشاد مسئولان وارد شود و این اقدام برای کمک به دستگاه های اداری و اجرایی کشور است، وگرنه از باب مچ گیری و سنگ اندازی نیست. قانون نیز نظارت را یکی از وظایف این ستاد قرار داده است.

آیت الله شعبانی با بیان این که منظور از فساد نیز تنها فساد اقتصادی و اخلاقی نیست، گفت: متأسفانه بعضا شنیده می شود در بعضی از ادارات ارباب رجوع برای یک امضا باید دو ماه رفت و آمد کند، یا این که کارمند اداره از موضع بالا با مردم برخورد می‌کند.

وی با بیان این که بحمدالله مشکلات و تخلفات اقتصادی در استان همدان بسیار کم است، یادآور شد: گزارش ها بیشتر به برخوردها، تعاملات و ترک فعل ها و مراودات با مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: برای امتیاز مدیران و دستگاه‌های اجرایی در جشنواره شهید رجایی ستاد صاحب نظر است و حتماً نوع فعالیت و عملکرد دستگاه‌ها و مدیران مدنظر قرار خواهد گرفت. همچنین حراست ها در دستگاه ها فعال تر باشند.

وی در پایان بیان داشت: دولت باید بیشتر به فکر کار مردم باشد، برنامه داشته باشد، منسجم عمل کند و مشکلات اقتصادی مردم را تدبیر کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.