ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۹۲۲
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
در جلسه مسئولان ستاد امر به معروف و علوم پزشکی اصفهان مطرح شد؛
معاون نظارت بر مراکز درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید تشکیل دپارتمان مشاوره بهداشت معنوی در علوم پزشکی از وزارت بهداشت مطالبه گردد.

به گزارش ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ دکتر دروش معاون نظارت بر مراکز درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با حجت الاسلام والمسلمین محسن مظاهری دیدار وگفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام مظاهری به ارتقاء سلامت و بهداشت روحی ومعنوی بیماران در بیمارستان ها اشاره کرد و افزود: برای ارتقاء سلامت و بهداشت روحی و معنوی بیماران که کمک به درمان سریعتر‌ بیماران می کند باید در دانشگاههای علوم پزشکی گروه تخصصی شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: در بیمارستان ها و حتی منازل باید برنامه ریزی شود که با برنامه های معنوی و استفاده از مشاوران مذهبی به بیماران امید داده شود تا با امید بخشی و روحیه دادن به بیماران مراحل درمان ایشان زودتر صورت بگیرد.

حجت الاسلام مظاهری بر تقویت دفاتر نسیم مهر در بیمارستان ها تأکید کرد و بیان داشت: تسکین آلام روحی و برطرف کردن استرس و اضطراب بیماران یک مسئله بسیار مهمی است که باید با همکاری نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه دفاتر نسیم مهر را تقویت کنیم و با توجه به اهمیت این موضوع توجه بیشتری دانشگاه علوم پزشکی به این مبحث داشته باشد.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر اصفهان به نظارت بر رعایت قانون انطباق در بیمارستان ها اشاره کرد و یادآور شد: باتوجه به اهمیت موازین شرعی و قانونی و رعایت آن در بیمارستان ها معاونت محترم درمان نسبت به رعایت قانون انطباق نظارت جدی تری داشته باشد.

در ادامه این دیدار دکتر دروش معاون نظارت بر مراکز درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان اظهار داشت: معاونت درمان با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان تمام تلاش خود را به ایجاد اخلاق حرفه ای و همچنین نظارت بر قانون انطباق در بیمارستان ها و مراکز درمانی به کار گرفته است.

دکتر دروش پیشنهاد داد:با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید تشکیل دپارتمان مشاوره بهداشت معنوی در علوم پزشکی از وزارت بهداشت مطالبه گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.