ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۹۱۶
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
جوابیه ای ستاد امر به معروف به گزارش نادرست «آرمان امروز»؛
ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نسبت به انتشار گزارش نادرست یکی از روزنامه های کشور درباره این ستاد واکنش نشان داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ ۷ دی ماه ۱۴۰۱ روزنامه آرمان امروز گزارشی نادرست و خلاف واقع درباره این ستاد منتشر کرد. ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز با ارسال مطلبی به آن گزارش پاسخ داد که متن آن بدین شرح است.

با احترام، در پاسخ به مطلب مندرج در صفحات یک و ۵ روزنامه آرمان امروز مورخ ۷ دی ماه  ۱۴۰۱ با عنوان «پیشنهاد تشکیل وزارتخانه از آب گل آلود» جوابیه ذیل ارسال می‌شود؛ لذا مقتضی است طبق  ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در صفحات یک و ۵ روزنامه پس از دریافت منتشر شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

در پاسخ به مطلب مندرج در صفحات یک و ۵ روزنامه آرمان امروز با عنوان «پیشنهاد تشکیل وزارتخانه از آب گل آلود» نکاتی چند را به اطلاع می‌رساند.

۱- در بخشی از گزارش آمده است که در رویکرد ستاد مشکلات اقتصادی و نارضایتی‌های مردم در ابعاد مختلف جایی ندارد.

مروری بر اخبار منتشره در رسانه‌ها و تارنمای ستاد نشان از توجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به خواسته‌ها و مطالبات مردم در ابعاد مختلف دارد که توجه خوانندگان را به آن جلب می‌نماییم:

- اعلام آمادگی ستاد امر به معروف برای پیگیری مطالبات قانونی مردم - کد خبر ۲۶۵۲۳- سوم دی ماه ۱۴۰۱- رصد و اصلاح برنامه‌های آموزشی مدارس- کد خبر ۲۶۴۹۵- سی آذر ۱۴۰۱
- ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به رفع معضل آلودگی هوا - کد خبر ۲۶۴۲۱- ۲۷ آذر ۱۴۰۱
- آغاز فعالیت قرارگاه گشت ارشاد مدیران در ستاد امر به معروف و نهی از منکر - کد خبر ۲۶۳۸۵- ۲۳ آذر ۱۴۰۱
- تشکیل پرونده‌ای ۱۲۰۰ صفحه‌ای بر اساس گزارش‌های مردمی درباره یکی از مناطق آزاد تجاری جنوب کشورو دستگیری تعدادی از کارکنان مجرم این منطقه اقتصادی به دستور قضایی- کد خبر ۲۶۳۸۵- ۲۳ آذر ۱۴۰۱
- ورود قرارگاه گشت ارشاد مدیران ستاد به بودجه مسئولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ صنعتی و نفتی جهت صرف محرومیت زدایی از استان‌ها -کد خبر ۲۶۳۸۵- ۲۳ آذر ۱۴۰۱
-  حمایت از هنرمندان مطالبه گر در حوزه مفاسد اقتصادی از جمله کارگردان مستند قزل قیه-کد خبر ۲۶۳۸۵- ۲۳ آذر ۱۴۰۱
- اعلام آمادگی ستاد امر به معروف برای ساماندهی اعتراضات مردمی -کد خبر: ۲۶۲۵۹- ۱۲ آذر ۱۴۰۱
- حمایت قاطع از بانوی گزارشگر فساد و ترک فعل‌های تهدیدگر بهداشت عمومی - کد خبر: ۲۶۲۰۸- ۷ آذر ۱۴۰۱
- مطالبه‌گری ستاد امر به معروف برای تأمین آب پایدار شهر همدان - کد خبر: ۲۵۹۶۵-۳۰ مهر ۱۴۰۱
و...
۲- ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ماه‌ها قبل از اغتشاشات اخیر، در طرحی که برای عفاف و حجاب ارائه کرد بروز چنین تنش‌هایی را هشدار داده بود. در طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر، راهکار‌هایی ارائه شد تا این مسئله مهم و مورد اختلاف و چالش بدون تنش و درگیری در جامعه حل و فصل شود تا از دو قطبی سازی و مقابل هم قرار گرفتن مردم اجتناب شود. اگر ستاد از ابتدای سال جاری به مقوله مهم عفاف و حجاب پرداخت، مطالبه مردم متدین و انقلابی و پیشگیری از بروز چنین شرایط بغرنجی بود که مورد سوءاستفاده دشمنان نظام و دوستان جاهل قرار گرفت و چندین ماه امنیت داخلی و خارجی کشور را دستخوش تلاطم کرد. ولی متاسفانه کم کاری مسئولان و تمامیت خواهی و سیاست بازی جریان‌های سیاسی که به جای نقد منصفانه به تخریب این طرح و حتی ستاد و دبیر آن نمودند، عرصه برای جولان دشمن و اذناب داخلی اش فراهم آورد و به جای عذرخواهی حالا طلب کار هم شده اند و دستیار کاملا سیاسی یک مقام مملکتی با فرافکنی خواستار انحلال ستاد شده است در حالی که باید برای بوجود آمدن چنین شرایط سیاسی و اقتصادی از ملت عذرخواهی کنند و پاسخ‌گو باشند.
۳- در بخشی از گزارش دیدگاه‌های ستاد درباره آموزش و پرورش به طرح وزارت خانواده و جوانی جمعیت ارتباط داده شده و در سخنان نماینده محترم مجلس آمده است که مسئولان ستاد معتقدند آموزش و پرورش بیمار بوده امام دوای درد و بیماری تشکیل وزارتخانه است؟ در هیچ سخن و متنی این دو موضوع به هم مرتبط نشده اند و مشخص نیست نماینده محترم از کجا چنین برداشتی کرده است! یکی از گرفتاری‌های ما و نظام اظهارنظر و قضاوت بدون مطالعه مسئولان و افراد درباره مسائل و موضوعات است پراختن به هیاهو‌های رسانه‌ای است.
مسئله اصلی ستاد در حوزه آموزش و پرورش عدم وجود عدالت آموزشی در ابعاد مختلف است.
بازنگری اساسی در جذب و گزینش معلمان به خصوص دانشجو معلمان و انتقاد جدی از جذب و گزینش ۲۵ هزار دانشجو معلم در فرصتی ۱۸ روزه و بدون بررسی دقیق و رعایت شاخص‌های علمی و عمومی و در کنار آن هدر شدن بخش عمده‌ای از سرمایه عمر کودکان، نوجوانان و جوانان در مدارس به دلیل وجود درس‌هایی که نه تغییری در زندگی محصل ایجاد می‌کند و نه سودی برای کشور دارد همچنین خروجی ضعیف آموزش و پرورش در جنبه‌های علمی، تربیتی و انقلابی از جمله انتقادات دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکراست.
وجود مدارس اشرافی با شهریه‌های چند ده میلیون تومانی از دیگر مصادیق ضد عدالت آموزشی است و اعلان نتایج کنکور امسال و اغتشاشات اخیر هشدار بزرگی برای مسئولان بود که نشان می‌داد تبعیض بزرگ آموزشی و بی‌عدالتی و هدر رفتن سرمایه‌های این مرز و بوم در سیستم آموزش کشور رخ داده است. ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره تمامی این مسائل تذکرات لازم را به مسئولان داده و معتقد است از جیب همه مردم  برای نسل آینده پولی خرج می‌شود که خروجی آن با تربیت نسل تراز، فاصله بسیار دارد.
همچنین ستاد برای ارتقای سطح آموزش و پرورش نسل کنونی طرح‌هایی را ارائه کرده  است. مردمی سازی آموزش و پرورش و سپردن اداره مدارس به دست فرهنگیان و معلمان متعهد و مجرب با پرداخت سرانه‌ای که آموزش و پرورش برای یک دانش آموز هزینه می‌کند، از جمله این طرح‌هاست.
گفتنی است که با دستور رئیس جمهور محترم و همت وزیرآموزش و پرورش شیوه جذب معلمان خوشبختانه برای سال آینده تا حدود زیادی اصلاح شد.
۴- از جمله دلایل و استدلال‌های ستاد امربه معروف و نهی از منکر برای تشکیل وزارت خانواده و جوانی جمعیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
الف- در نگاه غیر اسلامی و لیبرالیستی، آزادی زن، مرد، جوان، نوجوان و ... عمدتاً خارج از چهارچوب‌های خانواده تعریف می‌شود در حالی که پرداختن به خانواده به عنوان یک مجموعه هدایتگر و با هویت مستقل مورد تأکید اسلام است لذا جایگاه زن، مرد، جوان، نوجوان، کودک و سالمند در خانواده باید تعریف شود.
ب- اهمیت دادن به جایگاه خانواده به‌عنوان یک هویت مستقل، رسیدن به هدف اصلی آن در نظام خلقت یعنی تولید و تربیت نسل و اثربخشی به تمامی اعضای آن به‌عنوان هسته قدرت بخش، گام مهمی در تشکیل امت واحده و تمدن اسلامی است. پرداختن مجزا به مرد، زن، جوان و نوجوان خارج از هویت خانواده و نگاه اجزایی و اعضایی موجب تضعیف جایگاه خانواده شده و اگر تحت هر عنوان به جوان و زن و کودک و دیگر اجزا، خارج از چهارچوب خانواده پرداخته شود، سازماندهی و مدیریت خانواده را تضعیف و خیانت به حریم این نهاد مقدس است. این نگاه در دولت‌های غرب زده به خاطر تقلید از نسخه‌های لیبرالیستی یا کسب آراء مردم به هر طریقی، شکل گرفته است که به فروپاشی خانواده کمک کرده و قوام اجتماع را برهم زده است.
ج- در وضعیت موجود که به اشتباه برای بعضی از اعضای خانواده مانند جوانان و زنان متولی معینی مشخص شده است برای اجزای مهم و اثرگذاری همچون کودکان، نوجوانان، مردان و... متولی و برنامه‌ریزی وجود ندارد و نگاه موجود درباره نقش کودک، نوجوان، مرد و میان‌سال، بی مسئول، بدون منطق، ناقص و مضر به نظام اجتماعی است.
د- هدف از خلقت جنسیت زن و مرد و تشکیل خانواده، در نظام زوجیت تولید و تربیت نسل است. مسئله تولید نسل، جوانی جمعیت و تربیت نسل به عنوان رکن مهم و رسالت اصلی باید در وزارت خانواده پیش بینی و ریل گذاری شود.
رویکرد‌های ستاد سیاسی نیست و در عین تلاش برای تعامل‌های سازنده و اثربخش با هیچ گروه و جناح و دولتی عقد اخوت نبسته است و برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در تمامی مسائل همچون عفاف و حجاب، وزارت خانواده و جوانی جمعیت، عدالت آموزشی، گشت ارشاد مدیران و... اعلام آمادگی می‌کند.
انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.