ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۸۹۶
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
آیت الله صدیقی در جمع اندیشه‌ورزان شوراهای امر به معروف دستگاه ها:
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: خداوند متعال در قرآن کریم افراد بی تفاوت در برابر ظلم و گناه و ترک معروفات را مورد مذمت قرار داده است چراکه بی تفاوتی نسبت به این موضوعات، جامعه را گرفتار عذاب الهی می کند.
قرآن کریم بی تفاوتی در برابر ظلم و گناه و ترک معروفات را مذمت کرده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آیت‌الله کاظم صدیقی در اولین نشست تخصصی کارگروه اندیشه ورزان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌هایی اجرایی و حاکمیتی کشور، کسب قدرت را از نخستین وظایف انبیاء و اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: فساد، ظلم و استبداد نوعی بیماری است و برای مقابله با آن ها باید قدرت داشت و بی تفاوت بودن نسبت به این بیماری های از خود بیماری خطرناکتر است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را واجب عقلی، نقلی، وحی و شرعی توصیه کرد و اظهار داشت: این دو فریضه الهی مورد تأیید فطرت انسان است، چرا که فطرت انسان حساس بودن نسبت به سرنوشت جامعه، یاری دادن مردم در خوبی ها و مانع بودن در برابر بدی ها را می پذیرد و در مقابل از بی‌تفاوت بودن بیزار است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور توجه به مسئله حقوق بشر را بسیار مهم دانست و یادآور شد: درست است که امروز جوامع غربی به ویژه آمریکا موضوع حقوق بشر را بازیچه اهداف خود قرار داده اند ولی توجه به مسائل انسان ها از ضروریات انسانیت است.

وی ترک امر به معروف و نهی از منکر را از اعمالی دانست که مورد مذمت حق تعالی قرار گرفته است و تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم افراد بی تفاوت در برابر ظلم، گناه و ترک معروفات را مورد مذمت قرار داده است چراکه بی تفاوتی نسبت به این موضوعات، جامعه را گرفتار عذاب الهی می کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به این که مسئله امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: متأسفانه ترک فعل هایی که درباره این دو فریضه الهی انجام گرفت سبب شد تا سازوکارهای لازم برای اعمال قدرت حاکمیت دین در تمام ارگان ها و نظارت مردم بر عملکرد دولت ها و مسئولان محقق نشود.

آیت الله صدیقی، فلسفه تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر را عمل به این اصل مهم قانون اساسی عنوان کرد و گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه و ظرفیت ویژه ای برخوردار بوده و وزرای مؤثری عضو آن هستند.

وی با اشاره به اینکه رسالت ستاد امر به معروف و نهی از منکر، احیاء و گسترش معروفات و مقابله با منکرات و همان رسالت انبیای الهی است، افزود: برای تحقق این رسالت نیز برنامه های آن براساس عملیاتی شدن و مقبولیت طراحی شده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که قرآن کریم جامعه ایمانی را به مشورت در امور امر کرده است، یادآور شد: مشورت کردن در کارها باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود چون با عقل جمعی می توان به اهداف رسید.

آیت الله صدیقی، امر به معروف و نهی از منکر را از صفات الهی برشمرد و تأکید کرد: اگر می خواهیم خدا ما را رها نکرده و به دشمنان بیرونی و درونی وا نگذارد باید یار خدا باشیم؛ یار خدا بودن بدین معناست که دغدغه عبودیت و معشیت مردم را داشته باشیم که ضمانت اجرایی این دو کار، امر به معروف و نهی از منکر است.

وی از دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها خواست مشابه کاری که در ستاد دنبال می شود با بهره گیری از عقل جمعی، برنامه جامع، قابل عمل و نافذ را طراحی کرده و در مسیر اجرا قرار دهند و در مرحله بعد اقدامات انجام گرفته را رصد و مشکلات آن را شناسایی و رفع کنند.

وی همچنین خواستار شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه های اجرایی و حاکمیتی از سوی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شد.

آیت الله صدیقی با بیان این‌که آینده جهان به واسطه حاکمیت توحید و اسلام، آینده روشنی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران مقدمه جهانی شدن اسلام و نویدبخش نابودی کفر، شرک، فساد، ظلم و استبداد است.

وی خاطر نشان کرد: امام راحل «ما می توانیم» را از خودشان آغاز و تنهایی به میدان آمدند و جامعه ای را از چنگال مستکبران و مستعمران خارج کردند و انقلاب اسلامی 43 سال است که در برابر دشمنان خدا ایستادگی کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.