ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۸۸۵
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان در پاسخ به برخی خواص بی بصیرت:
حجت الاسلام مهدوی نیا،در پاسخ اظهارات برخی خواص بی بصیرت و چرایی امر به معروف ونهی از منکر با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای واجب و همگانی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر ریشه در فطرت، قرآن، سنت نبوی و عقل بشری دارد.

حجت الاسلام والمسلمین یونس مهدوی نیا،در همایش «دروره تخصصی آموزش سواد رسانه ای بچه های آوینی» که در شهرستان بروجرد برگزار شد؛ در پاسخ به چرایی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر ریشه در فطرت، قرآن، سنت نبوی و عقل و بشری دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان افزود: در مکتب اسلام سالم سازی محیط از طریق امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک امر واجب و عبادتی در ردیف نماز و روزه و سایر عبادات مطرح گردیده و آن را به عنوان روش پیامبران و افراد صالح معرفی کرده اند.

حجت الاسلام مهدوی نیا با اشاره به اینکه در قرآن کریم آمده است: «إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ.»، عنوان کرد: نقش هر فرد در تعیین سرنوشت جامعه و تعهدی که باید در پذیرش مسئولیت های اجتماعی داشته باشد ایجاب می کند که او ناظر و مراقب همه امور باشد.

وی ادامه داد: نام این نظارت و کنترل مردمی در اسلام به عنوان امر به معروف و نهی از منکر مطرح شده است و از مهم ترین مبانی عبادی و سیاسی دین اسلام به شمار می رود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) که سرچشمه مبارزات علیه ظلم می باشد با این هدف صورت گرفته است، گفت: در حقیقت امر به معروف و نهی از منکر را می توان نوعی روان درمانی هدایتی تلقی کرد که در بُعد وسیعی انجام می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.