ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۸۷۵
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و ساز و کار موجود مرتبط با موضوع عفاف و حجاب، پاسخگو نیست به همین دلیل در بعد فرهنگی باید تقویت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره بازنگری این کمیسیون در قوانین مرتبط با موضوع عفاف و حجاب اظهارکرد: نگاه کمیسیون فرهنگی به موضوع عفاف و حجاب این است که در وهله اول باید به یک مدل جامع و اثربخش دست پیدا کنیم. در همین زمینه نیز نشست‌های تخصصی متعددی برگزار شده و مدل‌ها و الگوهایی که تا امروز در این زمینه موثر واقع شده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین از افراد و متولیان امر دعوت کرده‌ایم تا در این جلسات تخصصی حاضر شوند و گزارش‌های خود را در زمینه عفاف و حجاب به کمیسیون فرهنگی ارائه بدهند. دیدار چهره به چهره با برخی از مسئولان ذی ربط و همکاری با شورای فرهنگ عمومی از دیگر اقداماتی بوده است که در چندماه گذشته در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار گرفته تا بتوانیم در حوزه عفاف و حجاب، به مدلی جامع، فرهنگی و اثربخش دست پیدا کنیم.

منتظری با اشاره به قوانین مرتبط با حوزه عفاف و حجاب ادامه داد: در حوزه قوانین مرتبط با این حوزه نیز با دستگاه‌هایی مانند وزارت کشور، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌هایی که به هر نحوی در این زمینه ایفای نقش می‌کنند، جلساتی را برگزار کرده‌ایم تا اگر قوانین مرتبط با حوزه عفاف و حجاب نیاز به بازنگری داشته باشد، اصلاحات آن را در دستور کار قرار دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درحال حاضر کمیته‌ای تخصصی برای موضوع عفاف و حجاب در کمیسیون فرهنگی تشکیل شده و تا بدین لحظه، تصمیم جدیدی برای این حوزه در کمیسیون فرهنگی گرفته نشده است. فعلا جلسات تخصصی و کارشناسی درحال برگزاری است تا بتوانیم به مدلی جامع و کامل دست پیدا کنیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره میزان اثربخشی قوانین و ساز و کارهای موجود برای موضوع عفاف و حجاب گفت: قوانین و ساز و کار موجود مرتبط با موضوع عفاف و حجاب، پاسخگو نیست به همین دلیل در بعد فرهنگی باید تقویت شود و در بعد قانونی نیز باید به دنبال خلاء‌های قانونی باشیم. به طور کلی باید در روش‌ها، تاکتیک‌ها و شیوه‌ها تجدید نظر شود.

منتظری با بیان اینکه در حوزه حجاب باید روش‌های اقناعی در نظرگرفته شود، اضافه کرد: تا زمانی که فرد نسبت به موضوع عفاف و حجاب اقناع نشود و در هم بینشی به نتیجه نرسیم، قطع به یقین در همراهی با مشکل مواجه می‌شویم. ما باید با نسل جوان با ادبیات خودش ارتباط بگیریم و نمی‌توانیم با ادبیات کهنسالان با آن‌ها صحبت کنیم. درواقع ما باید دغدغه‌ها و حرف‌های جوانان را گوش کنیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.