ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۳۳۸
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
آیت الله صدیقی در مشهد:
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان این که امروز دشمن علیه انقلاب و اسلام جنگ فرهنگی را آغاز کرده است، بیان داشت: تمام تلاش دشمن نابودی معروفات و تبدیل معروفات به منکرات است.
امروز تمام تلاش دشمن نابودی معروفات و تبدیل معروفات به منکرات است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی؛ آیت الله صدیقی در نشست فصلی دبیران ستادهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان های این استان که در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، گفت: جریان امر به معروف و نهی از منکر، اول تجلی نبوت و دوم تجلی ولایت است و امروز پرچم امام زمان به دست ولی فقیه ما است.

وی تاکید کرد: اگر نماینده دین در احیای معروف ها و در ترویج زیبایی ها و در زدودن غبار زشتی ها هستید، پشت میز نشین نباشید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه با اشاره به ارتباط هشت سال دفاع مقدس با خط مقدم امر به معروف و نهی از منکر گفت: مسئول امر به معروف و نهی از منکر نباید منتظر امکانات باشد. در جنگ تحمیلی، تمام دنیا یک طرف بود و مردم انقلابی ایران یک طرف. امروز در یک جنگ جهانی خطرناک تر از هشت سال دفاع مقدس هستیم. اگر منتظر سلاح متناظر باشیم تا به مقابله برویم، باختیم.

وی تشریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از صفات خداوند است. همه مشکلات در برابر اراده خداوند کوچک است و باید توکل آن قدر عمیق باشد که آدمی در مورد خودش فکر کند که می تواند به تنهایی زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) آماده کند. سعی کنید در جبهه ظهور امام زمان(عج)، خودتان را به فرماندهی برسانید.

آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: میدان جنگ است؛ جنگ هم با بی حجاب داخلی نیست، جنگ با کفر و دشمن خارجی است.

وی در ادامه گفت: مردم باید آمر به معروف و ناهی از منکر را از خودشان بدانند؛ این توفیق با حضور در زندگی مردم میسر می شود. اگر همتی داشته باشیم و بنده ی خدا باشیم نباید به عنوان ارگان دولتی در میان مردم مطرح شویم بلکه به عنوان ارگانی که دولت و مردم را به هم وصل می کند، باشیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: ما یک نهاد مردمی هستیم. ما باید پشتوانه مردمی کسب کنیم. افراد و گروه ها باید به شماها امید داشته باشند. مشکلی پیدا کردند نگویند اینها کاری برای ما نمی کنند، بلکه اول به یاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیفتند که اینجا مشکل گشاست.

وی با تأکید بر دوری از تظاهر و ریا یادآور شد: برخی اشخاص می خواهند در انتخابات رای بیاورند هم صورها می دهند و هم مشکلات خیلی ها را حل می کنند. این راه پیغمبر نیست، چون ایشان در ذاتش نمی تواند درد مردم را تحمل کند. پیغمبر، فقر، پریشانی و غربت مردم را تحمل نمی کند. اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نباشد، جامعه متضرر می شود.

آیت الله صدیقی در ادامه با اشاره به اولویت در معروف ها گفت: در معروف‌ها حفظ نظام اولویت اول را دارد، امام فرمود حفظ نظام از اوجب اوجبات است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه با تقدیر از اقدام ستاد استان خراسان رضوی در بازدید از مراکز تولیدی گفت: حضرت امام مسئله تولید را اهم کارها می دانند. کارها را از حالت راکدی باید به جریان بیندازیم و خیرین را به سوی کمک به ازدواج افراد تشویق کنیم.

آیت الله صدیقی افزود: تمام تهدیدها، فرصت است، امروز ما آسیب شناسی کنیم که چرا به این شکل شده، معلوم می شود که آموزش و پرورش ما بیمار است. در این چهل سال دولت های سکولار با بی اعتنایی به دین برای معلمین شخصیت قائل نشدند و لغزیدند و این نیاز به معالجه دارد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر سایه اش تمام زندگی را در بر می گیرد. هیچی حرکتی در دنیا نیست مگر یا معروف است یا منکر. دین آمده که زندگی را درست کند. امر به معروف و نهی از منکر یعنی نجات زندگی عمومی از آسیب ها و آفت ها.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.