ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۲۷۶
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
سرپرست ستاد امر به معروف استان کرمان:
سرپرست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با تأکید بر این که تشکیل وزارتخانه‌ای به عنوان خانواده و جوانی جمعیت باید در متن برنامه ریزی‌های کلان کشور قرار گیرد، بیان داشت: از اهداف مهم تشکیل این وزارت خانه این است که فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی در زمینه این امر مهم با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد.

تشکیل وزارت خانواده و جوانی جمعیت باید در برنامه ریزی‌های کلان کشور قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان؛ علی شجاع حیدری با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل وزارتخانه‌ای مستقل که متولی امر خانواده و جوانی جمعیت باشد، گفت: از آن جا که خانواده اولین بستر تربیت انسان در حوزه اجتماعی است و باید متولی مستقل داشته باشد، به طوری که در برنامه ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با هدایت کلیه متفکرین این حوزه فعالیت نموده و اهداف مشخص و مصوب شده را پیگیری نماید، لذا باید نهادی مستقل شکل بگیرد.

وی در ادامه با بیان این که مبانی تربیت انسان قبل از انتخاب همسر و در زمان تشکیل خانواده و دوره فرزند آوری در دستورات دینی قرار دارد و برای ما هدف متعالی از ازدیاد نسل بیان شده، و آرامش جامعه در خانواده شکل می‌‌گیرد، ابراز داشت: خانواده تضیمن کننده یک جامعه تمدنی اسلامی است که وجود متولیان مستقیم درعرصه خانواده می‌‌تواند این مهم را محقق کند.

سرپرست ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمان با تأکید بر این که حیات و کمال انسان در محیط خانواده شکل می‌‌گیرد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اجتماع پایدار و سالم با نشاط و امیدوار به آینده داشته باشیم، خشت بنای آن خانواده سالم می‌‌باشد.

وی با اشاره به حدیث «بهشت زیر پای مادران است» از قول پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله، ابراز داشت: این نشان از جایگاه مادر است که با تشکیل خانواده و فرزند آوری زمینه سازی رشد و نمو جسمی و فکری با ایثار در تربیت فرزند و قرار گرفتن در محیط امن آن تربیت انسانی و اسلامی اتفاق خواهد افتاد.

شجاع حیدری با بیان این که بین خانواده و حل مشکلات اجتماعی پیوند ناگسستنی وجود دارد، اظهار داشت: فاصله گرفتن از خانواده یعنی انحراف از قوانین آفرینش و گرفتار شدن در معضلاتی که اکنون دنیای غرب با آن دست به گریبان است و بعضی از نشانه‌های آن در جامعه خودمان ظهور پیدا کرده است.

وی با تصریح بر این که در ساختار وزارتخانه‌های موجود، نقش خانواده در حاشیه فعالیتهای آن ها است، خاطر نشان کرد: تشکیل وزارتخانه‌ای به عنوان خانواده و جوانی جمعیت باید در متن برنامه ریزی‌های کلان کشور قرار گیرد تا فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی در زمینه این امر مهم با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.