ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۲۰۸
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
با حمایت قاطع و همه جانبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، کارمند خانمی که به دلیل گزارش فساد از سمتش عزل و به اداره دیگری منتقل شده بود، به محل کار خود بازمی گردد.

به گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، کارمند خانم یکی از دستگاه‌های دولتی استان فارس پس از مواجهه با فساد مالی و ترک فعل‌های منجر به تهدید بهداشت عمومی در محل خدمتش، موضوع را به مقامات ذی‌صلاح گزارش داده و خواستار اصلاح این روند می شود.

مدیر دستگاه متاسفانه به جای تشویق نامبرده و برخورد با خاطیان و اصلاح امور، این بانوی آمر به معروف و ناهی از منکر را با تنگناهای شغلی مواجه کرده و در ادامه این برخوردها، محل خدمت نامبرده را تغییر می دهد.
اطلاع دریافتی حاکی از آن است که برخی مسئولان دستگاه یاد شده برای فشار بیشتر به این خانم، در صدد کسب اطلاعات زندگی خصوصی وی و سوء استفاده از آن هستند.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس پس از دریافت این گزارش، ضمن پیگیری قضایی گزارش فساد یاد شده در شعبه ویژه امر به معروف و نهی از منکر دادسرای عمومی شیراز، نسبت به مزاحمت و ممانعت نسبت به آمر به معروف نیز اعلام جرم می کند.

همزمان از این کارمند آمر به معروف در دیوان عدالت اداری حمایت قضایی به عمل آمده و در نهایت شعبه ۳۵ دیوان، طی دادنامه یکم آذر 1401 شکایت وی را پذیرفته و حکم به بازگشت شاکی به محل کار را صادر می کند.

در بخشی از دادنامه آمده است: «در خصوص دادخواست شاکی به شرح فوق الذکر نظر به این که در بند د ماده 17 قانون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد جابجایی و هر گونه رفتار تبعیض آمیز با منابع و مخبرین و گزارش دهنده ها ممنوع می باشد و نظر به اینکه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس تایید نموده است که شاکی ضمن انجام امر به معروف و نهی از منکر قصور مدیران مربوطه را به مراجع ذی‌صلاح گزارش داده است و با این وصف اقدام غیرمستدل و مستند دستگاه در جابجایی نیروی متخصص از مصادیق رفتارهای منع شده در حکم قانونی صدر الذکر می‌باشد و از این رو شعبه دیوان شکایت شاکی را در بخش اعتراض به جابجایی و ماموریت وارد تشخیص و مستند به مواد 10 و 11 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری حکم به ورود شکایت شاکی و الزام طرف شکایت به اعاده شاکی به پست سازمانی مشارالیها صادر و اعلام می‌نماید.»

گفتنی است، بانوی یاد شده در دیدار با قائم مقام دبیر و مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد ضمن تشکر از پیگیری های مستمر و حمایت قاطع ستاد تصریح کرد: ستاد امر به معروف تنها نهادی بود که از من حمایت و گزارش تخلف را هم در مرجع قضایی پیگیری کرد.

ابعاد قابل انتشار پرونده فساد در این مجموعه دولتی و پیگیری های ستاد برای مقابله با آن در گزارش دیگری منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.