ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۱۷۹
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد؛
سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نسبت به هتاکی و جسارت‌های بی سابقه امید دانا به مقدسات اسلامی واکنش نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خان محمدی، در پاسخ به این پرسش که اخیرا فردی موسوم به امید دانا علیه اصل امر به معروف و نهی از منکر و مسؤولین این ستاد مواضع تند و هنجار شکنانه ای را اتخاذ کرده و متأسفانه برخی از افراد انقلابی هم با وی همراه شدند، نظرتان چیست، گفت: از ثمرات فتنه و اغتشاش‌های آخرالزمان براساس روایات معصومین(علیهم‌السلام) این است که نفاق جوهره و ذات خود را عیان می کند و مرزهای حق و باطل روشن تر و شفاف تر می گردد. یکی از افرادی که درون خود را نمایان کرد همین آقای مایوس نادان بود.
وی افزود: این فرد معلوم الحال صریحا به پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) توهین می کند؛ علنی، عالماً و عامداً به قرآن کریم جسارت نموده و حتی لگدپرانی به مقدسات خانواده خود را افتخار می داند. فردیست که مردم را دعوت به شورش و تاکید به تهاجم به بانوان محجبه و آمران به معروف و ناهیان از منکر می کند.
سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این پرسش که از نظر شرع مقدس اهانت به مقدسات اسلامی سبب ارتداد فرد می شود، آیا او هم همین مسیر را طی می کند، بیان داشت: بنا به نظر همه فقهای عظام قطعا حکم افراد مسلمانی که از اسلام بازگشته و به مقدسات اسلامی، نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت(علیهم السلام) اهانت می کنند، ارتداد است و این فرد معلوم الحال نیز تمام این شرایط را داراست، یعنی وضعیت او همانند وضعیت سلمان رشدی است.
وی ادامه داد: البته هرچند جسارت های این فرد به مراتب وقیح تر از کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی است ولی مناسب است مشابه همان جایزه ای که بنیاد ۱۵ خرداد برای سلمان رشدی مشخص نمود برای این شخص نیز تعیین گردد. البته به میزان خیلی کمتری این جایزه را باید قرار داد، چون خیلی حقیرتر از آن جریان می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی تأکید کرد: انقلابیون و میهن دوستان اسلامی که زمانی دشمن دشمن را دوست موقت می دانستند، امروز باید دشمن دینشان را مطرود و منکوب اعلام نمایند و حساب خود را از این نماد وقاحت و بیشرمی کاملا جدا و اعلام برائت نمایند.
وی افزود: آنچه بسیار عجیب و جای سؤال است اینکه چرا آن دسته از شیعیان که به خاطر کوچکترین بی مهری نسبت مقدسات شیعه برافروخته شده و آن دسته از اهل تسنن که نسبت به پیامبر عظیم الشان اسلام بسیار اظهار تعصب می کنند، در قبال این اوج وقاحت موضع گیری نمی کنند.
سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یادآور شد: چرا افرادی همچون جنابان مولوی عبدالحمید و صادق شیرازی با این شدت حساسیت ها در مقابل چنین جسارت هایی سکوت می کنند و در منکوب چنین افراد و جریاناتی پیشتاز مواضع مشترک در صیانت از حریم مقدسات نمی باشند تا بی حرمتی به ساحت رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) و ائمه اطهار (علیهم السلام) را نتوانند عادی سازی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی در پایان سخنان حمایت قاطع و کامل از آمرین به معروف و ناهیان از منکری که به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل می کنند را جزو وظایف ذاتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برشمرد.
انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.