ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۱۷۲
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
دبیر شورای امر به معروف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد؛
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این که در بحث آموزش دچار نقض و ضعف جدی هستیم، خواستار برگزاری دوره های آموزشی توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه ها با هماهنگی سازمان استخدامی کشور شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت الاسلام ارباب سلیمانی در نشست تخصصی امامان جماعت شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی کشور با مسئولان این ستاد که در آرامگاه شیخ صدوق برگزار شد، گفت: برای مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید دوره‌های آموزشی در بحث امر به معروف و نهی از منکر برگزار کرد.

وی یکی از موانع برگزاری دوره‌های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی را تصویب و ابلاغ سازمان استخدامی کشور دانست و گفت: درخواست ما از ستاد امر به معروف و نهی از منکر این است که درباره برگزاری این دوره‌ها با مسئولان سازمان استخدامی کشور وارد مذاکره شود.

مشاور وزیر ارشاد تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر را از بستر خانواده آغاز کنیم سپس به دستگاه‌های اجرایی بسط دهیم.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی گفت: حتی در حوزه علمیه هم شاهد برگزاری درس خارج چندانی در بحث امر به معروف و نهی از منکر نیستیم.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت هایش با تأکید بر حفظ وحدت و همدلی تصریح کرد: در صورتی که وحدت به خطر بیفتد، امنیت از بین می‌رود و با از بین رفتن امنیت، احکام الهی قابل اجرا نخواهد بود.

وی بیان داشت: دشمن امروز وحدت جامعه را مورد هدف قرار داده به همین دلیل رسالت ائمه جماعات و روحانیون در دستگاه ها، حفظ وحدت با محوریت ولایت فقیه است و نباید نسبت به اختلافاتی که سبب ایجاد آتش فتنه می‌شود، بی تفاوت بود.

امیدوار کردن مردم به عملکرد نظام از بزرگترین معروفات است
حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این همایش، امر به معروف و نهی از منکر را از فروع دین، ولی اصول اجرایی آن دانست و بیان داشت: امروزه خدمت به مردم و همچنین امیدوار کردن آن‌ها نسبت به عملکرد نظام اسلامی از بزرگترین معروفات است.

جانشین شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با بیان این که ۱۲۵۰ نفر به عنوان ائمه جماعت ثابت در امامزادگان مشغول به خدمت هستند، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در ۸ مناسبت تبلیغی ۱۵ هزار روحانی را به عنوان مبلغ به امامزادگان اعزام می‌کند.

دست اندرکاران دولتی پای کار امر به معروف و نهی از منکر نیامده اند
در ادامه، حجت الاسلام نوچمنی امام جماعت ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: طی ۳۰ سال اخیر با وجود پیگیری‌های متعدد متأسفانه دست اندرکاران دولتی پای کار امر به معروف و نهی از منکر نیامده اند.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ شهید امر به معروف و نهی از منکر داریم، ولی به چه میزان برای شناساندن آن‌ها کار شده است؟ شهدای امر به معروف و نهی از منکر مظلوم و غریب هستند.

امام جماعت ستاد مبارزه با مواد مخدر، خبره و کارشناس بودن، آشنا بودن به مسائل تبلیغی و روانشناسی را از عوامل مهم به نتیجه رسیدن امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و تأکید کرد: روحانیون به عنوان افسران جبهه اندیشه و فعالیت‌های دینی می‌توانند نقش مؤثری در اصلاح مشکلات دستگاه‌های دولتی داشته باشند.

وی با تأکید بر این که باید تذکر لسانی را گسترش دهیم، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و اگر فراگیر شود مردم نیز بدون لجاجت، می‌پذیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.