ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۶۰۱۶
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
طی حکمی از سوی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:
مراسم معارفه دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان در دفتر نماینده ولی فقیه استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در مراسم تکریم حجت الاسلام سجاد سرافراز و معارفه دکتر محمد مهدی صدیقی به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: تقویت ایمان و باورهای جامعه مستلزم انجام بهینه‌ی فریضه‌ی مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

وی نقش آفرینی در عرصه‌ی اجرای این فریضه‌ی مهم دینی و الهی را رسالتی همگانی دانست و با بیان اینکه هرگونه انفعال و تعلل در عرصه‌ی امر به معروف و نهی از منکر موجب ترویج فساد و بی بندوباری در جامعه می‌شود، اضافه کرد: همین فریضه‌ی مهم امر به معروف و نهی از منکر بوده که در دوره‌های مختلف موجب حفظ و ارتقاء فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی شده و اجازه‌ی نداده هیچ فرهنگ بیگانه ایی در جامعه‌ی اسلامی غالب شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان تحقق عینی اهداف پیش بینی شده در حوزه‌ی امر به معروف و نهی از منکر را مستلزم نقش آفرینی و تعامل منطقی مجموعه‌ی ارکان جامعه دانست و تاکید کرد: برای پیشگیری از بروز و ترویج منکرات باید تامل و تفکر نمود و در پرتو تقویت نقاط قوت و ظرفیت‌های بالقوه‌ی فرهنگی و اجتماعی به مهار در تهدیدات و آسیب‌های مختلف اجتماعی پرداخت.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده، معاون امور استان ها و دستگاه های حاکمیتی ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور نیز در این نشست به تشریح اهداف و اولویت‌های این ستاد برای مصونیت بخشی به فرهنگ و اخلاق جامعه پرداخت.

وی گفت: فریضه‌ی مهم امر به معروف و نهی از منکر فقط مربوط به حوزه عفاف و حجاب نیست بلکه ضمن اهمیت این موضوع به مقولات مهمی، چون مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تهدیدات فرهنگی نیز توجه دارد و باید به گونه ای در این حوزه‌ها عمل کرد که مردم موثر بودن عملکرد ستادهای امر به معروف و نهی از منکر را در روند اصلاح امور جامعه احساس کنند.

در ادامه‌ی این نشست دکتر محمد مهدی صدیقی به عنوان دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان معرفی و از زحمات حجت الاسلام سجاد سرافراز دبیر پیشین قدردانی شد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.