ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۵۷۶۹
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه توسط رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعطاء شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ در نشست آیت الله محمدکاظم صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دبیر و تعدادی از مسئولان این ستاد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین آن وزارتخانه، رئیس، جانشین و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احکام خود را دریافت کردند.

بر این اساس دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه و دکتر سیدمحمد هاشمی شیرازی معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها و حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر در امور فرهنگی به عنوان جانشین و دبیر این شورا حکم خود را با امضای دبیر ستاد دریافت کردند.

غفلت ستاد امر به معروف یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل جبران نیست
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این دیدار گفت: در حکومت اسلامی مهمترین دژی که خدا منظور کرده امر به معروف و نهی از منکر است.
آیت الله محمدکاظم صدیقی افزود: این دو فریضه، محافظ تک تک احکام شریعت هستند و بالاترین معروف حفظ نظام و افزودن بر اقتدار نایب امام زمان(عج) و بدترین منکر تضعیف نظام است.

وی با بیان اینکه مسئولان فرهنگی نظام افراد معتقدی هستند و حضورشان در سنگر خدمت، قبول فرماندهی یک جبهه است، گفت: دولت فعلی نقطه عطفی است؛ نه اینکه گلایه نداریم و توقعات برآورد شده ولی به دنبال خدمت به دین است و در تحقق منویات نایب امام زمان(عج)در حد تشخیص و امکاناتش سرسوزنی مضایقه نمی کند.

آیت الله صدیقی با اشاره به اینکه غفلت ستاد امر به معروف یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل جبران نیست، تصریح کرد: دشمن یک لحظه هم از تخریب اعتقادات و اشاعه فساد غافل نیست و اگر سنگرها را مستحکم نکنیم و به میدان نیاییم باختیم.

وی هدف از تشکیل این جلسه را همفکری مشترک و استفاده از امکانات طرفین برشمرد و افزود:در طراز این فریضتین هنوز قدم مهمی برداشته نشده ولی ظرفیت بسیار بالایی است و می شود تدارک مافات کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر همچنین از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در تقابل با جریان غرب زده، برای ساخت فیلم های فاخری با موضوع امر به معروف و نهی از منکر برنامه ریزی کند.

وی تأکید کرد: دشمن قوی نیست ما ضعیف عمل می کنیم هیچ نترسید و با قوت پیش بروید.

اهتمام وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای مصادیق امر به معروف و نهی از منکر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار بسیار سختی را آغاز کردیم و پیش رو داریم.
دکتر محمدمهدی اسماعیلی تصریح کرد: بهترین عناصر متخصص و انقلابی را در وزارتخانه بکار گرفته ایم و این کار بزرگ نیاز به همکارانی با عزم و جهاد انقلابی دارد.
وی بر اهتمام وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در حوزه های مختلف این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: توجه ویژه به مصادیق امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخصه های اصلی برنامه ها و اقدامات وزارت فرهنگ در دوره جدید به شمار می‌رود.

در ادامه این نشست مشترک، دکتر سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطالب جدی و کاری را بیان کرد و طرفین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.