ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر: ۲۵۳۰۱
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳
دیدار دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با آیت الله سعیدی
به مناسبت فرا رسیدن دهه امر به معروف و نهی از منکر دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم پیش از ظهر امروز به دیدار آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) رفتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم، حجت الاسلام و المسلمین گرجی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم طی دیدار اعضای ستاد، مدیران، دبیران، شوراها و ستاد های امر به معروف استان قم با آیت الله سید محمد سعیدی گفت:  فعال سازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر وستاد‌های شهرستان‌های استان قم و مراکز بخش‌ها و ادارات کل در سطح استان به صورت مستمر در حال پیگیری است.

وی افزود:  شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در بخش مساجد استان قم در ماه گذشته رتبه اول را در کشور کسب کرده است.

گرجی خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های مستمری که انجام شده است، همایش‌های مختلف با همکاری صدا و سیما و همچنین برنامه‌های اختصاصی در نماز‌های جمعه در سطح استان و فعالیت در فضای مجازی دنبال خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم یادآور شد: فعالیت همکاران ستاد امر به معروف و نهی از منکر به صورت جهادی و شبانه روزی است و در بخش جعفریه و کهک پیگیری‌های جدی در خصوص مسئله امر به معروف و نهی از منکر در حال انجام است.

آیت‌الله سعیدی عنوان کرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر هم اگر به خواست خدا انجام شود شک نکنید در کل دنیا به آن توجه خواهد شد، امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص به مسلمانان نیست، هر فردی در هر جای دنیا کسی را دید که راه اشتباهی را در پیش گرفته است باید به او تذکر دهد و آن را نهی از منکر کند، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم است و فقط مختص به یک نهاد تخصصی نیست.

وی ادامه داد: در فریضه امر به معروف و نهی از منکر کار فقط برای خدا و مخلصانه باشد که اگر اینگونه شود خداوند نیز برکات آن را مضاعف خواهد کرد و باید حرکت و احیاء این فریضه الهی منطبق با فطرت، عقل و شرع باشد.

آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم، خاطر نشان کرد: موضوع مهمی همچون امر به معروف و نهی از منکر باید در تمامی بخش‌های مدیریتی و جامعه به صورت محسوس دنبال شود، گاهی وقت‌ها اقداماتی در این خصوص صورت می‌گیرد اما در جامعه و برای مردم محسوس نیست و مردم اثر مثبت فعالیتها را احساس نمی کنند؛ بنابراین باید فعالیتها به صورتی باشد که اثر آن برای مردم محسوس باشد.

امر به معروف و نهی از منکر مرز نمی شناسد

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.