ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۱۱
کد خبر: ۲۵۲۰۲
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان:
الله مرادی با بیان اینکه ستاد از رابطین بانوان در سطح ادارت و نهادها انتظار دارد که خود مروج و ناظر عفاف و حجاب در سطح اداره مربوطه باشند گفت: امروز عفاف و حجاب نه تنها به عنوان یک وظیفه اخلاقی و انسانی برای زن مومن باید مورد توجه قرار بگیرد، بلکه باید به عنوان یک جنگ فرهنگی که دشمن علیه ما آغاز کرده مورد توجه ما باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله مرادی در جلسه بانوان رابط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادها ضمن تشکر از همه کسانیکه که ستاد را در ترویج فرهنگ فریضتین امر به معروف و نهی از منکر یاری می کنند، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که در سطح جامعه ما به عنوان یک چالش مورد توجه قرار دارد تشخیص درست همه اهداف دشمنان اسلام و نظام است.
الله مرادی تصریح کرد: امروز همه دشمنان اسلام و انقلاب با هم متحد هستند تا در راستای جنگ نرم و با اجرای برنامه های ضد فرهنگی خصوصاً ترویج بی بند و باری، مادر که محور و ستون بنیان خانواده است را از بین ببرند؛ لذا با از بین رفتن ستون خانواده خود به خود کل خانواده از هم پاشیده می شود و در نهایت به نابودی جامعه منتهی می شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان کرد: با هدف ترویج دستور الهی عفاف و حجاب در هفته عفاف و حجاب و همچنین در دهه ولایت باید یک آگاهی سازی عمومی در سطح شهرستانهای استان انجام داد.
وی با بیان اینکه اصل و اساس ستاد بر محور کار فرهنگی ،ایجابی و اقناعی است، بیان نمود: ستاد تلاش می کند که عموم جامعه خود متولی امر به معروف و نهی از منکر باشند.
الله مرادی متذکر شد: متاسفانه یکی از تصورات اشتباه امروزی این است که باید دولت متولی امر به معروف و نهی از منکر باشد، در حالیکه امر به معروف و نهی از منکر بر اساس دستورات اسلام و بزرگان دین تاکید بر همگانی بودن آن است چرا که در این حالت اثرگذارتر است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: با این هجمه هایی که دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون برنامه ریزی کرده تلاش دارد که بتوانند بنیان خانواده ها را در سطح کشورهای اسلامی و خصوصاً ایران اسلامی که با آن دشمنی دیرینه دارد، از هم بپاشانند و به اهداف باطل خود برسند.
وی تاکید کرد: تا زمانی که بر ارزش ها و اصول خود پایبند و واقف باشیم دشمن دست از خباثت و دشمنی برنمی دارند، بعد از انقلاب برای ضربه به نظام راههای مختلف را امتحان کردند و خوشبختانه با شکست مواجه شدند و نهایتاً به یک جنگ ترکیبی با محورت فرهنگی روی آوردند.
الله مرادی گفت: امروز عفاف و حجاب نه تنها به عنوان یک وظیفه اخلاقی و انسانی برای زن مومن باید مورد توجه قرار بگیرد، بلکه باید به عنوان یک جنگ فرهنگی که دشمن علیه ما آغاز کرده مورد توجه ما باشد.
وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) فرمود: از دامن زن، مرد به معراج می رود، ابراز داشت: ستاد دنبال این است که همه ارزش های ما از طریق زنان ما به عموم جامعه منتقل شود، همانطور که زنان در دفاع مقدس نقش اساس داشتند و پشت جبهه از رزمندگان اسلام دفاع و آنان را پوشش می دادند تا روحیه رزمندگان را در خط مقدم شکسته نشود و بر دشمن غلبه کنند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: ستاد از رابطین بانوان در سطح ادارت و نهادها انتظار دارد که خود مروج و ناظر عفاف و حجاب در سطح اداره مربوطه باشند.
الله مرادی بیان داشت: اگر امروز می خواهیم مردم در امورات به وظایف خود به طور صحیح عمل نمایند، ابتدا باید مسئولین در امر خدمتگزاری نسبت به مردم درست ورود داشته باشند و خود را با چهارچوب هایی که انقلاب اسلامی مورد توجه قرار داده را وقف بدهند، آنگاه یقیناً عملکرد درست و مناسب آنها به بطن جامعه نیز ترویج داده می شود، لذا باید فرهنگ خدمتگزاری را اول در بین مسئولین و بعد در سطح جامعه نهادینه شود.
وی یادآورد شد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی همه دستگاه موظف شده اند که نظارت بر رعایت عفاف و حجاب کارکنان نهاد مربوطه باشند و در این راستا ستاد تمام ادارات را توجیح و تا کنون هم در دو مرحله ارزیابی به عمل آورده است.
الله مرادی متذکر شد: در امر به معروف و نهی از منکر و خاصتاً اجرای طرح جامع عفاف و حجاب نباید هیچ گونه اقدام سلبی باشد، باید سعی کارکنان در رعایت چهارچوب قانون که یکی از آنها رعایت عفاف و حجاب است، باشد و خود بانوان بر اجرای دقیق آن نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به این مهم که ستاد امر به معروف و نهی از منکر به هیچ وجه مسئولیت یدی ندارد؛ خاطر نشان کرد: مسئولین در سطح استان بخصوص نماینده محترم ولی فقیه تاکید بر کار فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب دارند.
الله مرادی تاکید کرد: ستاد همیشه از انتقادهای منصفانه و سازنده استقبال می کند، ولی انتقاد نباید به گونه ای باشد که کلیه خدمات یک نهاد زیر سوال برود، لذا می طلبد منصفانه قضاوت کنیم .
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در پایان با بیان اینکه کار آمرین باید بر اساس تذکر لسانی ، اصلاح، ارشاد و اقناع باشد، اظهار داشت: بانوان در برنامه های هفته احیاءامر به معروف و نهی از منکر حضور پررنگ و اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با اقشار مختلف و جلوگیری جدی از تشویش اذهان عمومی را داشته باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.