ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۵۸
کد خبر: ۲۴۷۵۹
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
دکتر میرزاده در گفتگو با روابط عمومی ستاد

به گزارش روابط عمومی ستاد: خانم دکتر میرزاده رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه در گفتگو با روابط عمومی ستاد اظهار داشت: در قران آیات زیادی موجود است که به روشنی، جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را یاد آوری میکند.در اینجا بنا به اهمیت این دو حکم الهی و همچنین بهره­‌مند شدن از احادیث، به این حدیث اشاره می‌کنم:
امام علی علیه السلام می‌فرماید: «أَنَّ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ دُعَاءٌ إِلَى الْإِسْلَام» امر به معروف و نهى از منکر دعوت به اسلام است.
دکتر میرزاده عنوان کرد: معروف، مثل آب است که برای ادامه حیات جامعه ضروری است. جامعه‌ای که در آن امر به معروف نمی‌شود مانند بدن فاقد شبکه عصبی است و لذا از تشنگی خواهد مُرد.
وی افزود: مُنکر یک میکروب است اگر مهار نشود وارد بافت جامعه می‌شود و به جامعه آسیب می‌رساند. جامعه‌ای که در آن منکر نهی نمی‌شود مثل بدن آلوده به ایدز و فاقد سامانه ایمنی می‌باشد.
دکتر میرزاده تصریح کرد: پیامبر با این تعبیر زیبا، منطقی بودن و لزوم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر همگان مجسم می‌سازد و حق نظارت فرد بر اجتماع را حقی طبیعی که ناشی از پیوند سرنوشت هاست، می‌داند

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.