ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۹۴
کد خبر: ۲۴۷۵۷
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد
حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی گفت: حجاب محدودیت است اما محدودیتی که موجب تعالی بخشی است و ارزش آفرین ،با حجاب انسان بهتر و زودتر در مسیر تعالی و رشد قرار می‌گیرد و زودتر به مقصد می‌رسد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد؛

حجاب عاملی برای تعالی بخشی/ رفتار و سیره حضرت زهرا (س) باید الگوی زنان جامعه باشد/ اجرای طرح جامع حجاب و عفاف در سطح استان

 

حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی گفت: حجاب محدودیت است اما محدودیتی که موجب تعالی بخشی است و ارزش آفرین ،با حجاب انسان بهتر و زودتر در مسیر تعالی و رشد قرار می‌گیرد و زودتر به مقصد می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان  اولین گردهمایی بانوان آمر به معروف و ناهی از منکر با رویکرد تبیینی مطالبه گری حجاب و عفاف توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد.

در این گردهمایی حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم حضور داشته و سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی با طرح این سوال که آیا حجاب محدودیت است؟ گفت: درست است که بیشتر افراد جامعه بر این معتقدند که حجاب محدودیتی ندارد اما من بر این معتقد هستم که حجاب محدودیت است اما محدودیتی که باعث ایجاد مصونیت و محدودیتی است که موجب تعالی بخشی است.

وی در ادامه افزود: حجاب محدودیتی ارزش آفرین است و زنان جامعه اسلامی باید الگوی خود را در پوشش و رفتار سیره و‌ منش حضرت زهرای اطهر (سلام الله علیها) قرار دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در ادامه ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط ستاد برای احیاء این فریضه الهی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با حمایت استاندار دغدغه مند و پرتلاش در راستای تحقق حجاب و عفاف در سطح استان با آسیب شناسی معضلات و مشکلات استان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون طرح جامع عفاف و حجاب را آماده کرده که آغاز این طرح از ادارات دولتی و بیمارستانها خواهد بود.

وی یاد آور شد: این طرح با حفظ آرامش و کرامت کارمندان در سطح کشور و استان قم صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی در بخش دیگری عنوان کرد: در جهت رفع موانع و دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر از حق هر آمر به معروف و ناهی از منکر که در حقش ظلم شده باشد با ارائه سند و مدرک مکتوب دفاع خواهد شد.

وی به چند نمونه از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اشاره و مطرح‌ کرد: در ماه مبارک رمضان حکم پلمپ ۸۲ واحد صنفی متخلف صادر شد ، اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مکانهای عمومی مانند بوستان علوی در دستور کارویژه قرار گرفته شده است و امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش نیز اقدام دیگر این ستاد بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی تاکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز مند همدلی و برادری مردم با یکدیگر و ادارات مربوطه است که امید است با همکاری ستاد این امر مهم در جامعه تحقق یابد و باید از تمام بانوان جامعه خواستار اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشم.

در پایان این گردهمایی بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر توسط یکی از اعضای ستاد قرائت شد.

 

حجاب عاملی برای تعالی بخشی/ اجرای طرح جامع حجاب و عفاف در سطح استان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.