ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۰۵
کد خبر: ۲۴۷۲۰
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره ورزش و جوانان استان در گفتگو با روابط عمومی ستاد

به گزارش روابط عمومی ستاد جناب آقای مهدی گودینی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره ورزش و جوانان استان در گفتگو با روابط عمومی ستاد اظهار داشت: شناخت معروف و منکر، از مهم‌ترین شرایط امر به معروف و نهی از منکر است. کسی که معروف و منکر را نشناسد، نمی‌تواند به درستی به آن عمل کند. همچنین احتمال اثرگذاری مثبت این عمل بسیار مهم است؛ زیرا هدف آن، برپایی معروف‌ها و پیش گیری از منکرهاست.
مهدی گودینی عنوان کرد:یکی دیگر از شرایط این است که یقین بیابیم فرد خطاکار بر انجام دادن منکر و نادیده گرفتن معروف اصرار دارد. حال اگر خود فرد یا سازمانی متوجه خطا و انحرافش شد و در اصلاح خویش کوشید، دیگر محلی برای امر به معروف و نهی از منکر نیست.
وی افزود:اهمیت شناخت افراد از معروف و منکر و آگاهی به شیوه‌های امر و نهی و ضرورت به کار بستن این راه‌ها را می‌توان از روایات پیشوایان بزرگوار اسلام دریافت، آنجا که افراد ناآگاه از معروف و منکر را از عمل به این دو فریضه بزرگ بازداشته اند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در این باره می‌فرماید:
مَنْ عَمِلَ عَلی غَیْرِ عِلْمٍ کانَ ما یُفسِدُ أَکْثَرَ مِمّا یُصْلِحُ.
کسی که جاهلانه دست به اقدامی بزند، مفاسد کارش بیشتر از مصالح آن خواهد بود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره ورزش و جوانان گفت:مسلّم است که این سخن به معنای مکلّف نبودن کسانی نیست که خیر و شر را به خوبی نمی‌شناسند و روش‌های صحیح امر به معروف و نهی از منکر را نمی‌دانند. آنان نیز موظفند ابتدا خود را در این زمینه تقویت کنند و تکامل بخشند. آن گاه به اجرای واجب الهی، یعنی امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.