ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۳۱۷
کد خبر: ۲۴۷۱۵
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
دبیر ستاد استان حجت الاسلام احمدی در گفتگو با مرصاد:

به گزارش روابط عمومی ستاد:حجت الاسلام مسعود احمدی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: همانطور که می‌دانید دشمنان قسم خورده اسلام تلاش می‌کنند با کالا‌های نامناسب و همچنین با برنامه‌های دیگر از طریق افرادی بی بندوباری را در جامعه رواج دهند و از این ولنگاری استفاده تجاری و.. کنند.

وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک طرح جامع عفاف و حجاب تهیه کرده که در این طرح علاوه بر بحث پیگیری عفاف و حجاب، یکی از وظایف خود ستاد هم که در جلسه ۴۲۷ شورای انقلاب فرهنگی بر عهده ستاد نهاده شده، تعیین شاخصه‌های عفاف و حجاب است.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه گفت: شاخصه‌هایی که در این جلسه تعیین شد به وزارت کشور ابلاغ شده که در اختیار ادارات قرار دهند و به نحوی عفاف و حجاب ساماندهی شود.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: وزارت کشور عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر است و دبیرخانه ستاد هم وظیفه نظارتی دارد.

وی گفت: در این طرح چند موضوع مد نظر است اینکه این طرح تنش زا نباشد بلکه تنش زدا باشد، ویژگی دیگر اینکه طرح ما توأمان با کار‌های فرهنگی - اجرایی باشد. در مرحله بعد طرح باید مرحله‌ای - منطقه‌ای باشد، همچنین طرح مستمر باشد یعنی قرار نیست پس از مدتی طرح تعطیل شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: همچنین بحث بومی هر منطقه را در این طرح مد نظر قرار دادیم که مثلاً در مناطق غربی کرمانشاه حجاب چگونه تعریف شود با چه طرح و سایزی و در سایر مناطق چه بوم زیست‌هایی دارند.

وی افزود: در این طرح ما به بودجه دولت وابسته نشدیم بحث ما این است کسانی که به صورت جریانی با چنین قوانینی در کشور مقابله می‌کنند هزینه پرداز شوند، مثل کسانی که در مباحث اقتصادی هرج و مرج می‌کنند جریمه می‌شوند افرادی هم که در مباحث فرهنگی هرج و مرج می‌کنند جریمه شوند.

حجت الاسلام احمدی "مردمی بودن" این طرح را یکی از مهمترین ویژگی‌های آن برشمرد و گفت: این طرح ابتدا از ادارات شروع خواهد شد چرا که طبق آمار نیروی انتظامی ۴۱ درصد تذکرات در بحث عفاف و حجاب کارکنان دولت بوده اند لذا گفتیم بهترین کار این است که از ادارات دولتی شروع کنیم.

وی در ادامه گفت: در گام اول شاخصه‌های عفاف و حجاب را به دستگاه‌های دولتی ابلاغ کردیم، در گام دوم باید مورد بررسی قرا بگیرد تا بدانیم آیا این شاخصه‌ها مطالعه شده و به ادارات زیردست رسیده است یا نه. مسئول همان اداره هم مسئول ابلاغ این طرح است.

قرارگاه"۲۱ تیر" ناظر بر اجرای شاخصه‌های عفاف و حجاب

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه گفت: در گام بعدی بازرسی‌های نامحسوس و گزارش گیری را شروع می‌کنیم؛ که قرار است در این راستا یک قرارگاه تحت عنوان "قرارگاه ۲۱ تیر" تشکیل شود و تا این تاریخ ابلاغیه به ادارات ارسال شده و ساماندهی لازم صورت گرفته باشد.

وی گفت: سپس پیگیری می‌کنیم کسانی که از رعایت این شاخصه‌ها استنکاف می‌کنند برخورد شود. البته برخی از معاندین که می‌خواستند جلوی طرح سنگ اندازی کنند مدعی بودند که ستاد بدنبال این است که افراد بدپوشش اخراج شوند در حالیکه چنین نیست ما بدنبال مچ گیری نیستیم بلکه بدنبال دستگیری هستیم. چرا که عفاف یک امنیت اخلاقی در فضای کار و جامعه بوجود می‌آورد.

حجت الاسلام احمدی گفت: بعد از ادارات این طرح در فضای عمومی جامعه برای سایر اقشار اجرا می‌شود که امیدواریم مردم عزیز همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.