ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۲۴
کد خبر: ۲۴۶۵۶
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
در جلسه مسئولان قرارگاه ۲۱ تیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سازمان بسیج کارمندان تهران بزرگ مطرح شد:
همکاری ۱۱۰۰ پایگاه بسیج مستقر در ادارات تهران با قرارگاه ۲۱ تیر

در جلسه مسئولان قرارگاه ۲۱ تیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سازمان بسیج کارمندان تهران بزرگ مطرح شد:

همکاری ۱۱۰۰ پایگاه بسیج مستقر در ادارات تهران با قرارگاه ۲۱ تیر

 

بنابر گزارش خبرنگار ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر،  در ابتدای این جلسه اهداف و راهبردها و برنامه های ستاد توسط دکتر صادق منش قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تبیین شد.

وی در این ارتباط گفت:

 ماموریت ستاد شامل  دو حوزه اصلی است:

حوزه اول احیای امر به معروف و نهی از منکر در همه عرصه های اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، محیط زیست و ... که در چهارچوب ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف انجام می دهد و از اهداف آن از بین بردن منکرهای بزرگی مثل فساد مسوولان، برقراری عدالت اجتماعی و تقویت مسوولیت اجتماعی مردم و از بین بردن بی تفاوتی در جامعه است.

حوزه دوم هم مربوط به عفاف و حجاب است که ۱۱ وظیفه در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه برای ستاد تعیین شده است.

وی با اشاره به وظیفه یازدهم ستاد در  جلسه ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:

ستاد طبق این بند مکلف به نظارت بر وضعیت حجاب و عفاف در دستگاههای دولتی است و به همین منظور قرارگاه عملیاتی ۲۱ تیر را راه اندازی کرده است.

وی افزود انجام ماموریتهای این قرارگاه مطالبه ای عمومی است که بسیج به عنوان یک نهاد انقلابی، مردمی و با انگیزه می تواند نقش موثری در انجام این ماموریت ایفا کند.

 

در ادامه جلسه سرهنگ تیموری رئیس سازمان بسیج کارمندان تهران بزرگ به بیان دغدغه های بسیج در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و عفاف حجاب پرداخته و تصریح کرد:

بدون مطالبه عفاف و حجاب در خود دستگاهها و پیگیری از مسوولان نمی توان به بهبود وضعیت موجود امیدوار بود.

وی همچنین گفت:

آمران به معروف و ناهیان از منکر در موارد زیادی از سوی خود مسئولان مورد ظلم واقع می شوند و حمایت از آنها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

در پایان این جلسه دکتر صادق منش با یادآوری ظرفیت های خیلی خوب ایجاد شده در اصلاحیه دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب اردیبهشت ۱۴۰۱ جهت حمایت از عاملان این دو فریضه بزرگ و ذکر مواردی از حمایت عملی ستاد از آنها تاکید کرد : سازمان بسیج موارد مزاحمت یا ممانعت نسبت به بسیجیان آمر به معروف و ناهی از منکر را به ستاد معرفی کنند.

در پایان این جلسه توافق شد ۱۱۰۰ پایگاه بسیج در ادارات تهران بزرگ در انجام ماموریتهای قرارگاه ۲۱ تیر با ستاد همکاری کنند و موارد ممانعت یا مزاحمت نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر برای پیگیری حقوقی و قضایی به ستاد منعکس شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.