ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۰۲
کد خبر: ۲۴۶۵۵
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
احراز جانبازی آمر به معروف اهل سنت در کمیته احراز شهادت یا جانبازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر

احراز جانبازی آمر به معروف اهل سنت در کمیته احراز شهادت یا جانبازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر

 

جلسه کمیته کشوری احراز شهادت یا جانبازی (موضوع ماده 15 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر) با حضور نمایندگان قوه قضائیه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، نیروی انتظامی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر در روز یکشنبه 22/03/1401 در این ستاد برگزار گردید و چهار پرونده مورد بررسی قرار گرفت که جانبازی دو نفر احراز شد.

یکی از دو مورد احراز شده مربوط به آقای مختار اسدی پور( از آمران به معروف اهل سنت) استان کرمانشاه بود . در گزارش پرونده آمده است آقای مختار اسدی پور در تیر ماه 1395مقارن با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حین بازگشت از مسجد مواجه با یکی از اراذل و اوباش محل می­شود که در حال فحاشی و توهین به خدا و پیامبر اسلام بود آقای اسدی پور با لحنی دلسوزانه و مودبانه از وی می­خواهد کفرگویی نکند و به آن سخنان پایان دهد شخص مذکور ضمن تکرار اهانت به مقدسات به سمت او حمله­ور شده و او را مورد ضرب و شتم قرار می­دهد به طوری که از نواحی مختلف بدن آسیب بدنی به وی وارد می­شود.

ضمن تشکیل پرونده قضایی، موضوع به ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه منعکس می­شود. ضارب پس از  دستگیری تحت تعقیب کیفری قرار گرفته و به حبس و پرداخت دیه محکوم می­شود و  برای آقای اسدی­پور هم پرونده جانبازی در ستاد کرمانشاه تشکیل و به کمیته کشوری احراز شهادت و جانبازی فرستاده می­شود و پس از تکمیل مدارک، کمیته یادشده در مورخ 22/3/1401 تشکیل جلسه داده و موضوع را با حضور همه اعضاء بررسی کرده و به اتفاق آرا بر شمول مقررات جانبازی امر به معروف و نهی از منکر به آقای اسدی­پور رای صادر می­کند و رای برای تعیین درصد جانبازی و اعمال مزایای ایثارگری به استناد ماده 23 دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب 25/2/1401 به مراجع قانونی فرستاده می­شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.