ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۳۰
کد خبر: ۲۴۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با عنوان اینکه وظیفه این ستاد در قرارگاه 21 تیر، نظارت، راهنمایی، ارشاد و هدایت با اقدامات ایجابی است، خبر اخراج کارکنان بدحجاب در ادارات را تکذیب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله‌مرادی در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج با تسلیت رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی(ره) زنجیرها اسارت و بندگی درجامعه دربند ایران را پاره کردو امید و نشاط عمومی را بین مسلمان جهان جاری  و ساری نمود.

وی همچنین با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع)، گفت: این دو شخصیت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) دارای برکاتی برای کشورمان و جهان اسلام هستند که عامه مردم از برکات آن بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: نظارت بر عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی به این دلیل بر دوش ستاد امر به معروف و نهی از منکر گذاشته شده است چون کاری ایجابی است و کار سلبی در آن وجود ندارد.
ایشان تصریح کرد: مجموعه جوانان و افرادی که امروز در نهادی دولتی و در جامعه اسلامی ایران حضور دارند فرزندان ما که از نسل و جریان انقلاب هستند و در دامن انقلاب پرورش یافته اند
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه عنوان کرد: دشمنان نظام از همان ابتدای پیروزی انقلاب توطئه های خود علیه نظام آغاز و در بخش‌های مختلف وارد جنگ با نظام شدند و این دشمنی در قالب زدن کشتی و هواپیما، تحمیل جنگ سخت 8 ساله و تحریم‌های اقتصادی خود را نشان داده است.

پشتیبانی همه جانبه مردم از نظام موجب اقتدار آن در سطح بین المللی شده است

به گفته الله‌مرادی، نکته‌ای که موجب شده نظام روز به روز قدرتمندتر و حضور آن در صحنه جهانی قوت بگیرد، پشتیبانی همه جانبه مردم از نظام است و مردم نشان داده‌اند در شرایط سخت هم به جد از نظام اسلامی دفاع می‌کنند.

وی یادآوری کرد: اهمیت حجاب و عفاف در جامعه مبنی بر این نیست که کشور دچار بحران شده است چون اکثر مردم پایبند به اصول، ارزش ها و اعتقادی دینی هستند و برایشان مهم است که اصول شرعی در سطح جامعه رعایت شود.

تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی را جدی بگیریم
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: دشمن در قالب تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی که رهبری هشدار می‌دادند،ولی متاسفانه برخی مسوولان کم توجه بودند حساسیت موضوع را درک نکردند، لذا دشمن چون از راه نظامی و سخت نمی‌تواند به نظام ضربه بزند وارد این کارزار فرهنگی شده و یک جنگ ترکیبی همه‌جانبه علیه نظام آغاز کرده است که شامل همه بخش‌ها جامعه می‌شود.

الله مرادی خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ ترکیبی برای هر بخش برنامه ریزی دقیق دارد، پس هر دستگاهی مسئول یک قسمت از مبارزه جنگ ترکیبی است.

وی توضیح داد: امروز رئیس جمهور انقلابی با گرو گذاشتن آبروی خود در سخت‌ترین شرایط در مبارزه با مفاسد اقتصادی حراجی بزرگی انجام می دهد تا ملت همیشه از اسارت اقتصادی نجات پیدا کند.

افراد ترسو ارزش های انقلاب را زیر سوال می برند
وی ادامه داد: در حالیکه رزمندگان دوران دفاع مقدس قلب امریکا را هدف قرار داده‌اند و آنها جرات تحرک ندارند اما در داخل هم افرادی ترسو داریم که در شرایط سخت پشت نظام را خالی می‌کنند، هیچ گاه توانایی انجام کار عملی ندارند و موجب می شوند که ارزش های انقلاب زیر سوال برود.

الله‌مرادی اذعان کرد: امروز در این جنگ ترکیبی که از شبیخون بالاتر است اصل و اساس نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار گرفته است و این افراد ترسو بجای اینکه از حرکت اصلاح هدفمندی یارانه‌ها که یک حرکت جهادی و خیرخواهانه بود، حمایت کنند هر روز شایعاتی درست می‌کنند چرا که اینها دلشان برای نظام نمی‌سوزد.

وی اظهار داشت: حمایت از مجموعه دولت در این حرکت اقتصادی بزرگ که منجر به خیر و برکت،رفاه عموم مردم، قطع دست چپاوگران و سودجویان از دامن اقتصاد اسلامی خواهد شد، یک معروف بزرگ است و لازم است همه آن را حمایت کنند.

قرار گاه 21 تیر در راستای اجرای طرح جامع عفاف و حجاب است
الله‌مرادی در ادامه به فلسفه نامگذاری قرارگاه ۲۱ تیر اشاره کرد و گفت: قرارگاه ۲۱ تیر وظایفی برای دستگاه‌ها مشخص شد که ۱۱ بند آن در حیطه وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است که بند اول آن نظارت بر حجاب و عفاف در دستگاه‌های دولتی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: بالای ۹۶ درصد کارمندان دولت متدین و معتقد به ارزش‌ها و مبانی دینی و دفاع از انقلاب هستند و آن چند درصد که جایگاه این افراد را زیرسوال می‌برند باید دست آنها را گرفت و هدایت کرد، اهمیت و جایگاه حفظ حجاب اسلامی را جامعه گوشزد کنیم و این نه دستگیری، نه برخورد فیزیکی و نه اخراج است، صرفا مسئولینی که در جایگاه مسئولیت قرار گرفتند وظیفه دارند سیستم تحت نظر خود را با ارشاد، راهنمایی تذکر دوستانه مبنی بر اقناع فکری دوری از تنش زایی و تاکید بر رعایت اصول اخلاقی صورت دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: رسانه ها همانند بازوی توانمندی در زمینه گسترش عفاف و حجاب باشند.

وی گفت: دشمن به دنبال تخریب و تحریف و خلاف واقع جلوه دادن مسائل است در حالیکه کارمندان دولت از فیلترهای مختلف رد شده‌اند و هیچ کس نمی‌تواند این افراد را اخراج کند.

الله‌مرادی یادآوری کرد: کار امر به معروف و قرارگاه ۲۱ تیر، یک کار خیر است و این کار با اقدامات ایجابی است که ارزش‌های جامعه مورد توجه قرار بگیرد لذا از خبرنگاران انتظار داریم هماند قبل در این کار ارزشی و خیر ضمن رعایت اصل امانتداری جهاد داشته باشند.

تجمع مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در اعتراض به قانون تغییر لباس که توسط نیروهای دولتی سرکوب شد. این تجمع در تیر ماه سال ۱۳۱۴ و در زمان حکومت پهلوی اول رخ داده است. علت اصلی این تحصن اعتراض به اجباری شدن کلاه شاپو و سیاست‌های تغییر لباس، و آیت الله سید حسین قمی بود. در این تجمع شیخ محمدتقی بهلول سخنرانی کرد و بین و مردم و نیروهای دولتی درگیری رخ داد. این تحصن به شدت سرکوب و بیش از ۱۶۰۰ نفر کشته و زخمی شدند. پس از این واقعه روحانیان سرشناس مشهد دستگیر شدند و تبعید شدند و به دستور رضا شاه برخی از روسای ادارات مشهد تغییر کردند.

دشمن دنبال تخریب نیروهای انقلابی است
وی عنوان کرد: سیاه‌نمایی و پرهیز از بیان واقعیت‌ها آب به آسیاب دشمن ریختن است زیرا دشمن دنبال تخریب نیروهای انقلابی است لذا رسانه‌ها وظیفه دارند که واقعیت‌های جامعه را تبیین نمایند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان خاطرنشان کرد: تفرقه، بدبینی مردم نسبت مسئولین، ایجاد یاس و ناامیدی نسبت به آینده کشور، تفرقه بین مذاهب و اقوام و تبدیل اعتراض به خشونت از جمله ابزار های مورد استفاده دشمن است تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.