ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۹۷
کد خبر: ۲۴۵۴۱
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مورد اتفاقات امسال جشنواره کن بیان داشت:

مسئولیت پذیری مسئولان، منجر به جلوگیری از ابتذال بازیگران خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مورد اتفاقات امسال جشنواره کن بیان داشت:

در مقابله با رویکرد جشنواره کن و امثال فیلم هایی مثل عنکبوت مقدس، دستگاه‌های متولی مسئول هستند و باید برنامه ریزی و اقدامی پیشگیرانه نسبت به موارد مشابه داشته باشند .


دکتر هاشمی گلپایگانی گفت: باید با بازیگران هنجارشکن بسیار جدی برخورد شود که در دامن ابتذال فرهنگی غرب به وطن فروشی نپردازند.


به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اذعان داشت:
پوشش های نامناسب امروز بعضی از جوانان ما، بر اثر فرهنگ سازی تفکر فرهنگ مهاجم است و این درحالی است که مهمترین نهادهای فرهنگ‌ساز ما، صدا و سیما و وزارت ارشاد است که این دو نهاد در بدنه توسط کارگردان و بازیگران مدیریت می شوند و مدیران در بی برنامگی شعار می دهند و مصاحبه می کنند ولی میتوان گفت مسئول خدمات و پشتیبانی هستند.

وی افزود: امروز بیشتر بازیگران ما نسل پس از انقلاب هستند، در حالی که در طول سال های پس از انقلاب دائما شعار شنیدیم که باید کار ریشه ای، اصولی و زیربنایی بکنیم حالا باید از این افراد سوال شود :چه میزان ما هنر داشتیم بازیگرانی تربیت کنیم که با تفکر اسلامی رشد کرده باشند؟
آیا امروز واقعا دانشگاه صدا و سیما مشغول تربیت بازیگران فهیم و انقلابی است؟ متاسفانه امروز افتخار هنرپیشه و کارگردان ما این است که کراواتی به خود بسته و در جشنواره کن بدبختی ها و گرفتاری های ملت خود را نشان داده و آنجا مقامی کسب کرده و بر آن افتخار کند تا بقیه به او تبریک بگویند.

هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه هر بار دشمنان یک قدم جلو می آیند و مانند فیلم عنکبوت مقدس به ارزش ها توهین می شود و باز بعد از مقداری سروصدا در نهایت اتفاقی نمی افتد، اظهار کرد: چرا این مقدار در مواجهه برخی از بازیگران هنجارشکن ضعیف و منفعل برخورد می شود؟ بعضی از این سلبریتی ها می روند در دامن ابتذال فرهنگی وطن فروشی می کنند، به جای شرمندگی وقتی به ایران برمی‌گردند با کمال وقاحت شعار وطن پرستی سر می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز صدا وسیما و وزارت ارشاد مقصرین اصلی پیشروی این جریان غرب زده هستند و باید تکلیف خود را در این خصوص فراتر از محکومیت شعاری مشخص نماید.

هاشمی با بیان اینکه چرا باید در آموزش و پرورش بیشتر دانش آموزان به سوی غرب تمایل پیدا کنند و دانشگاه‌های ما با آن همه هزینه ای که برای آن می شود توسط استادان آنها سکوی پرواز دانشجویان به سوی غرب باشد. گفت: در بسیاری از فیلم‌ها هم همین نگرش تمایل به سوی غرب به مخاطب داده می‌شود.

 

وی بیان داشت : برنامه دشمن در خط دهی به جریان فرهنگی و جذب هنرپیشه و کارگردان مشخص است ولی اشکال اصلی به دستگاه‌های متولی بر می‌گردد که صرفا به گزارش سازی می‌پزدازند، در همه دستگاهها شورای امر به معروف وجود دارد که اتفاقا نهاد های قاصر و مقصر این دستگاه را تلاش می کند تا ضعیف نگه دارند و صرفا به گزارش‌دهی و گزارش سازی اکتفا نمایند ولی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با مطالبه جدی از دستگاه های متولی اجازه نمی دهد این دوگانه منفی ادامه پیدا کند .


وی ادامه داد: ۲ فیلم دینامیت و ارشاد ۳ درست شد و در کمیسیون فرهنگی مجلس گفتند چند فیلم دیگر در تخریب و تحقیر برخی مسائل پشت خط پخش هستند، که باید با کمیسیون فرهنگی مجلس، قوه قضاییه و وزارت ارشاد صحبت کردیم که چه برنامه ای دارید؟ هر کدام به جای ارائه برنامه دنبال مقصر بودند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی:۰۲۱۲۲۵۶۱۴۳۰

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.