ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۳۲
کد خبر: ۲۴۳۰۹
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه:
حجت الاسلام و المسلمین عابدین رستمی با بیان اینکه هدف از جهاد تبیین روشن ساختن حقایق و واقعیت ها است، عنوان کرد: واژه جهاد در فرهنگ دینی و حتی عرف جامعه به فعالیت‌های همگانی اطلاق می‌شود که به سن، موقعیت اجتماعی و طبقه‌ای خاص محدود نمی‌شود لذا جهاد تبیین در چارچوب قوانین امر به معروف و نهی از منکر قرار می‌گنجد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان؛ نشست روشنگری جهاد تبیین، با حضور طلایه داران و یادآوران امربه معروف ونهی از منکر در دبیرستان میثاق این شهرستان برگزار گردید.


در این نشست حجت الاسلام و المسلمین عابدین رستمی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه با بیان اینکه مهمترین رویکردها و شیوه های حرکت انقلاب اسلامی را تبیین است، افزود: در جهاد تبیین همواره باید روح امربه معروف ونهی از منکر زنده باشد، لذا واژه جهاد در فرهنگ دینی و حتی عرف جامعه به فعالیت‌های همگانی اطلاق می‌شود که به سن، موقعیت اجتماعی و طبقه‌ای خاص محدود نمی‌شود و هر فرد توانمندی می‌تواند در فعالیت‌های جهادی ورود پیدا کند.

 

حجت الاسلام رستمی با اشاره به این مهم که کار انقلاب از اساس با تبیین،روشنگری،بیان منطقی،مستدل و دورازجنجال بود؛ تصریح کرد: جهاد فقط شمشیر گرفتن و جنگ کردن در میدان قتال نیست، جهاد شامل جهاد فکری، عملی، تبیینی و عقلی است و نکته ی کلیدی اینکه اگر تبیین نباشد فرصت برای اغوا گری و گمراه سازی مردم توسط دشمن در عرصه های مختلف باز خواهد شد.


رستمی در ادامه افزود: حوزه جهاد تبیین، همانند حوزه امر به معروف و نهی از منکر است. به این معنا که در چارچوب و قوانین امر به معروف و نهی از منکر می‌گنجد. همانطور که گاهی در امر به معروف و نهی از منکر لازم است تنها تلنگری زده شود و در موقعیت‌های جدید و متفاوت تلنگر و واکنش‌های متفاوت نشان داده شود. به این ترتیب افرادی که می‌خواهند در مسیر جهاد تبیین گام بردارند، باید نسبت به مستند بودن و صحت نظرات و اطلاعات اطمینان حاصل کنند. 

 

در پایان رستمی خاطرنشان کرد به این ترتیب افرادی که می خواهند در مسیر جهاد تبیین گام بردارند باید نسبت به مستند بودن و صحت نظرات و اطلاعات اطمینان حاصل نمایند، لذا می طلبد جهاد تبیین که فریضه ای قطعی و فوری از سوی مقام معظم رهبری بیان شده است و آحاد جامعه بخصوص مسئولین باید به آن توجه کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.