ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۲۳
کد خبر: ۲۴۳۰۶
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید تاریخ شفاهی هم کتابت شود تا برای نسل های آینده بماند، گفت: آرشیو اسناد بخش مهمی از فرهنگ و هویت کشوری را بیان می‌کند.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی، آیت الله سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت روز اسناد ملی و میراث مکتوب در بازدید از مرکز اسناد ملی شمالغرب کشور با بیان اینکه اسنادی که در دست مردم و در پستوی خانه ها است باید به مرکز اسناد ملی اهدا شود، گفت: اسناد ملی حکم حافظه تاریخی ملت ها را دارند و تلاش دارند بخش مهمی از فرهنگ و هویت کشور را بیان میکنند.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه حفظ اسناد ملی حفظ داشته های ملی یک کشور است، اضافه کرد: کاروان تاریخی ملت‌ها در مسیر خود با حوادث و رویدادهایی دست به گریبانند که زشتی ها و زیبایی هایی را در تاریخ ثبت می‌کنند و همچنین غم یا شادی را از یک واقعه بیان می‌کنند.
وی تصریح کرد: بدون شک اگر بخواهیم قضاوت بی‌طرف داشته باشیم هیچ چیزی مانند اسناد ملی مفید نخواهد بود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، اسناد را دارای دو ارزش اداری و پژوهشی و تحقیقاتی دانست و گفت: اسناد ملی و میراث مکتوب تا زمانی که اطلاعات به ارزش روز جاری اسناد اداری هستند و زمانی که ارزش روزمره خود را از دست بدهند ارزش پژوهشی پیدا میکنند.
امام جمعه تبریز با تاکید بر کتابت تاریخ شفاهی گفت: زنده بودن فرهنگ ها و وقایع برای اثبات افزون بر فرهنگ شفاهی نیازمند کتابت و نوشتاری است تا برای آیندگان به یادگار بماند.
آیت الله آل هاشم با اشاره به جایگاه و ارزش اسناد ملی گفت: در میان دارایی ها اسناد ملی با ارزش ترین دارایی محسوب می‌شوند و میزان مراقبت از آنها شاخص فرهیختگی ملت ها را بیان میکند.
وی با تاکید بر اینکه افراد مختلف و سازمان ها و ارگان ها باید متوجه اهمیت نگهداری از اسناد شوند، خاطرنشان کرد: ایرانیان همواره و از دیرباز در نگهداری از اسناد ملی کوشا بوده اند و از دوران هخامنشی تا عصر زرین و عصر معاصر حفظ اسناد به شیوه های مختلف انجام شده است و بعد از انقلاب با درک اهمیت والای این کار در میان نخبگان و در جهت پاسداری از فرهنگ و هویت کشور مرکز اسناد ملی در کتابخانه ملی ایجاد شد.
 
 
منبع: روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.