ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۰۷
کد خبر: ۲۴۲۹۱
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان:
حجت الاسلام والمسلمین نستوهی در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده حافظ ارزش‌های اسلامی و اقامه کننده نماز اول وقت در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید منتظر قائم، با بیان اینکه نبود فرهنگ عفاف و حجاب زمینه سقوط جامعه را فراهم می‌کند گفت: جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.
 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی؛حجت الاسلام والمسلمین نستوهی در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده حافظ ارزش‌های اسلامی و اقامه کننده نماز اول وقت در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید منتظر قائم ، با بیان اینکه نبود فرهنگ عفاف و حجاب زمینه سقوط جامعه را فراهم می‌کند گفت: جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تذکر اینکه بخش عظیمی از مسئله سقوط فضیلت عفاف و عمل نکردن به فریضه نماز، توسط کمرنگ و بی‌رنگ شدن حجاب صورت می‌گیرد، تصریح کرد: الآن یکی از بحران‌های بزرگ جوامع غربی، مسئله کاسته شدن درجه عفاف است که به مرز سقوط رسیده است.


وی با قدردانی از معلمان و مسئولان این مدرسه به جهت اقدامات صورت‌گرفته در زمینه تشویق دانش آموزان به رعایت حجاب اسلامی و فرهنگ سازی جهت اقامه نماز اول وقت و روزه داری در ماه مبارک رمضان به دانش آموزان ، افزود: کاری که شما انجام می‌دهید کار بسیار بزرگی است که با اساس شخصیت انسانی مرتبط است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن نستوهی عمل به واجبات دینی را یک کار جمعی، فرهنگی و ریشه‌ای دانست و تأکید کرد: باید همه مراکز تربیتی مثل شما از همان ابتدای دوران کودکی، این فضائل را آموزش دهند.

وی با یادآوری اینکه خانواده‌ها برای ایجاد روحیه عمل به فرائض دینی در گام نخست باید فرهنگ‌سازی کنند، تصریح کرد: این فرهنگ‌سازی خانوادگی باید به‌وسیله دستگاه‌های ارتباط جمعی، روحانیت، حوزه‌های علمیه، مطبوعات، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی به آنها القا شود تا این معنا را در جامعه حاکم کنند.


در پایان این مراسم از تعدای دانش آموز برگزیده که حافظ ارزش‌های اسلامی بودند و اقامه کننده نماز اول وقت و روزه اولی در مدرسه بودند، توسط دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تجلیل به عمل آمد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.