ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۴۷۲
کد خبر: ۲۴۱۲۷
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶
روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در بیانیه ای حمایت قاطع خود را از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با متجاهرین به روزه خواری و اصناف متخلف در این زمینه اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

«ومن یعظم شعائرالله فانها من تقوی القلوب»
با توجه به تاکید خداوند متعال در قرآن بر لزوم و اهمیت تعظیم شعائر و ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان و برخورد با متجاهرین به روزه خواری و شکستن حریم عبودیت در جامعه


متاسفانه در ماه مبارک رمضان منکر روزه خواری در ملا عام و شکستن حرمت این ماه عزیز به صورت گسترده مشاهده میشود و چهره خصوصا شهرهای بزرگ، نشانی از جامعه اسلامی در ماه مبارک رمضان را ندارد.


و این مسئله موجبات نارضایتی روزه داران و مومنین کشور را فراهم کرده است که در این راستا جمعی از نمازگزاران جمعه از ریاست محترم ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نماز جمعه تهران این نارضایتی و مطالبه گری را به صورت جدی مطرح نمودند.

 

الحمدلله در روزهای گذشته شاهد اقدامات موثر و همراه با جدیت نیروی انتظامی در مواجهه با واحد صنفی متخلف بوده ایم که از فعالیتهای ارزشمند نیروی انتظامی متعهد به احکام اسلامی و مجری قوانین کشور می باشد.

 

از آنجایی که مبارزه با تظاهر به شکستن حریم عبودیت از مهمترین رسالت های نظام اسلامی به شمار می رود و وظیفه ای که بند اول اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای مسئولین نظام در جهت «مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی» تعریف کرده است، ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور مراتب تشکر، قدردانی و حمایت خود را از این اقدامات مسوولانه و قانونی اعلام می دارد.


و در پایان اقدامات برخی ارگان ها و نهادهای کشور را که به جای انجام وظایف قانونی خود، نه تنها ترک فعل می نمایند بلکه متاسفانه در بعضی موارد نیروی وظیفه شناس ناجا را در میدان تنها گذاشته و مخالف خوانی نموده، با کلی گویی های تکراری تقریض می زنند و موج سواری می کنند، محکوم می کنیم و اعلام می داریم وظیفه قانونی همه نهادها و سازمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در اینگونه موضوعات فرهنگ عمومی، نسبت به وظایف قانونی و اسلامی خود کوتاهی نکرده و یک صدا به مجموعه های فعال در صحنه کمک نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.