ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۱۱
کد خبر: ۲۴۰۶۴
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری بر پیگیری توأمان کار فرهنگی و اقدامات قضایی در زمینهٔ امر به‌ معروف و نهی از منکر تأکید کرد و گفت: در این راستا باید فعالیت‌های ایجابی و سلبی به تناسب و در کنار هم اجرایی و پیگیری شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، در  اولین جلسه اعضای ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی در سال ۱۴۰۱، با اشاره به اهمیت و تأثیر این فریضه الهی در جامعه دینی، اظهار کرد: به دلیل فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر، امت پیامبر (ص) خیر الامة لقب گرفت؛ ازاین‌رو باید تلاش کنیم اجرای بهتر و بیشتر این فریضه را ادامه دهیم.

 

وی افزود: شاید انجام معروف و ترک منکر توسط خودمان راحت باشد؛ اما اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر دشوارتر است؛ زیرا انجام این فرایض هزینه داشته و برای اجرای آن باید از آبرو و وقت خود هزینه کنیم، به‌گونه‌ای که گاهی مقابله‌به‌مثل و برخورد بد صورت می‌گیرد اما این موارد از تبعات اجرای این فریضه است، همان‌گونه که به پیامبر(ص) هم در مسیر تبلیغ دین هجمه و حمله می‌کردند.

 

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی گفت: هر کدام از ما باید خود را در این زمینه دغدغه مند و مسئول بدانیم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود بحث امر به‌ معروف و نهی از منکر را پیش بریم.

 

وی تصریح کرد: در این راستا ستاد برای هماهنگی فعالیت‌ها بوده و قرار نیست خود ستاد تمام اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در ادامه بر مساعدت دستگاه‌ها نسبت به این فریضه تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در زمره بالاترین و مهم‌ترین اقدامات فرهنگی است، ادارات می‌توانند مطابق قانون و از محل بودجه‌های فرهنگی، به ستاد امربه‌معروف کمک کنند.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی همچنین بر پیگیری توأمان کار فرهنگی و اقدامات قضایی در زمینهٔ فرایض امر به‌ معروف و نهی از منکر تأکید کرد و افزود: فعالیت‌های ایجابی و سلبی باید توأم با هم و به تناسب اجرایی شده و هر دو در کنار هم قرار داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: در شرایطی که همه دنیا هجمه وسیعی علیه دین و ارزش‌های اسلامی را در دستور کار دارند، باید فعالیت‌های تبلیغی و تبیینی متناسب داشته باشیم تا بتوانیم در برابر این هجمه مقاومت کنیم.

 

محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی و عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این نشست بر ارائه راهکارهای عملیاتی در راستای گسترش امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد و گفت: برای پیگیری موضوعات حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر باید راهکارهای عملیاتی و مبتنی بر خلاقیت و نوآوری ارائه شود.

 

 وی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی فرهنگی و افراد تأثیرگذار جامعه می‌توانند موضوعات حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر را بررسی و علت‌یابی کنند.

 

حسین‌نژاد تصریح کرد: یکی از راه‌های بررسی موضوعات این حوزه حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان است که می‌تواند تأثیر عمیقی بر روی مسائل داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.