ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۱۸
کد خبر: ۲۴۰۵۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی گفت: پرداخت زکات از مال؛ خدمت به خلق و رمز پیوند انسان‌ها با خداوند است و یکی از ارکان سبک زندگی اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در نخستین جلسه شورای زکات استان در سال جدید با تبیین اهمیت پرداخت زکات؛ امتناع از انجام این فریضه را برابر با نداشتن سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: شرط قبولی نماز پرداخت زکات است و در قرآن هیچ یک از واجبات الهی به اندازه زکات همراه با اقامه نماز ذکر نشده است.

رئیس شورای زکات استان نتیجه پرداخت زکات را تزکیه نفس و تعالی معنوی انسان ها عنوان کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن و در توصیف نمازگزاران واقعی می فرماید: آنها کسانی هستند که از اموالشان به فقرا حقی قائل شده‌اند.
 
 
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در ادامه با تأکید بر آموزش پرداخت زکات در مدارس و خانواده‌ها اضافه کرد: ۵۹ مرتبه در قرآن کریم به امر زکات اشاره شده است که ۲۷ مرتبه آن همراه با اقامه نماز است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تأکید کرد: در سبک زندگی اسلامی رفتار مسلمانان باید بیانگر یکپارچگی اُمت باشد و در کنار اقامه نماز برای خداوند، زکات نیز برای نیازمندان و بندگان الهی در نظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه؛ ترویج فرهنگ پرداخت زکات را بهترین راه برای دستگیری از محرومان دانست و تصریح کرد: شورای زکات شهرستان‌ها و بخش‌ها با محوریت زکات فطره و با هماهنگی ائمه جمعه تشکیل و شورای موجود هم تقویت شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تاکید بر تشکیل ستاد فرعی ساماندهی زکات فطره در فرمانداری‌ها از اعضای شورای زکات خواست تا سهمیه صندوق‌ها و پایگاه‌ها جهت جمع آوری زکات بررسی شود و همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، صندوق‌ها در جاهای مشخص جانمایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: فراهم‌سازی اقدامات قانونی جهت تأمین امنیت عاملان صندوق‌ها، محور قرار دادن مصلی‌ها برای جمع‌آوری زکات، ارائه بیلان کار زکات فطره سال ۱۴۰۰ از جمله اقداماتی است که اعضای شورای زکات در استان باید به آن اهتمام داشته باشند.

در پایان این جلسه احکام اعضای جدید شورای زکات استان به آنها اعطا شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.