ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر: ۲۴۰۵۶
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل؛
حجت‌الاسلام سید ابراهیم میرعباس‌زاده گفت: اولین اصل کار تربیتی در راستای عمل به قرآن کریم، امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛  حجت‌الاسلام سید ابراهیم میرعباس‌زاده در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: کانون‌های مساجد ظرفیت بزرگی برای همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر است و باید در این زمینه برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل تصریح کرد: اولین اصل کار تربیتی در راستای عمل به قرآن کریم، امر به معروف و نهی از منکر است که بچه‌های مسجد در استان توانسته اند در تحقق آن پیشگام باشند.

 

وی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر توانسته از طریق مشارکت‌های مردمی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف شود و این به عینه در بسیاری از زمینه دیده شده است.

 

حجت‌الاسلام میر‌عباس‌زاده افزود: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مطالبه‌های مقام معظم رهبری نیز است که باید فعالان مسجدی در عملیاتی شدن این فریضه پای ثابت عمل به آن باشند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تأکید کرد: تفاهم همکاری در زمینه گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیز با ستاد هماهنگی مساجد استان منعقد شده و باید در راستای عمل به آن گام‌های اساسی برداشت.

 

در ادامه این دیدار مصطفی آمون با اشاره به اینکه هم‌افزایی فعالان کانون‌های مساجد در خصوص عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر مشهود است، اعلام داشت: بی‌تردید برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون‌های مساجد در راستای عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر هست و حلقه‌های تربیتی در این خصوص تشکیل شده است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل ادامه داد: مساجد نقش تعیین کننده‌ای در عمل به این فریضه قرآنی هستند و فعالان کانون‌های مساجد نیز برنامه ریزی متناسب با آسیب‌های اجتماعی محله باید داشته باشند.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: هر کانون یک تشکل ابزاری برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در محلات هستند و این کار باید به صورت هنرمندان صورت گیرد تا نوجوانان و جوانان جذب این فعالیت‌های تربیتی شوند.

 

آمون خاطرنشان کرد: فعالان کانون‌های مساجد آمادگی کامل برای همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در زمینه گسترش این فریضه دارند.

منبع: شبستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.