ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۴۰۳۵
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴
از بزرگنمایی تغییر ساعت نانوایی بربری ماکو با فرهنگ قدمت ۴٠ ساله در ماه مبارک رمضان تا حکایت بازی کردن برخی فعالان فرهنگی در زمین دشمن در مقام تخریب چهره امر به معروف و نهی از منکر در گزارش خبری سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور.

داستان نان بربری شهرستان ماکو آزمونی برای دشمن و دوست شدمعاونت فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور: لزوم عقلانیت حداکثری، اصل اساسی و محوری فعالیت ستاد در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همه ابعاد و عرصه ها می‌باشد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر؛ در چند روز گذشته برخی رسانه‌ها از روی کم‌اطلاعی یا برای جذب مخاطب، در خصوص اخبار تعطیلی شیفت صبح نانوایی‌های بربری شهر ماکو تیتر زدند که "نان بربری نماد صبحانه است، در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند" و بدین ترتیب با درج خبر مخدوش و ناقص برای رسانه‌های بیگانه خوراک تبلیغاتی مناسبی را فراهم آورد و این رسانه‌ها با بازنشر هدفمند و طراحی شده اینگونه القاء نمودند که محدوده امر به معروف و نهی از منکر در همین مسایل جزئی خلاصه می‌شود.


هرچند طرح این نوع مسائل آنقدر کوچک و مبتذل است که ارزش پرداختن به آن‌ها را ندارد، اما ذکر چند نکته کلی ضروریست:


۱- مسئولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بار‌ها بر اصل عقلانیت در امر به معروف و نهی از منکر و پرهیز از هر گونه رفتار‌های غیر منطقی و افراطی تأکید کرده است.

 

۲- داستان تعطیلی نانوایی‌های بربری شهر ماکو که به عنوان سوژه این تخریب مورد بهره‌برداری رسانه‌های معاند قرار گرفت منطبق بر فرهنگ بومی آن منطقه و دارای سابقه ۴٠ ساله بوده و از اساس موضوع جدیدی نبوده و نیست همه ساله در ماه رمضان برای اینکه سفره‌های روزه‌داران با کمبودی در تأمین نان مواجه نشود تغییراتی در ساعت کار نانوایی‌ها اعمال می‌شود. این تغییرات متناسب با شرایط هر استان و حتی شهرستان متفاوت است به خصوص اینکه هیچ‌گونه اجباری در کار نبوده، اما دشمنان سعی نمودند با منحصر و خلاصه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر و کارکرد ستاد به یک موضوع یا محیط خاص و تنزل به مباحث قشری و سطحی در فضای مجازی آن را رفتاری غیرمنطقی جلوه دهند.


در حالیکه امر به معروف، مقابله با اعلام و اظهار منکر و شکستن حریم عبودیت در همه مراتب آن و مقابله با ظلم و ظالم و ایجاد و احیاء معروف عبودیت و عدالت اجتماعی است. امر به معروف و نهی از منکر در معارف قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام واجبی برتر از همه اعمال نیک حتی جهاد فی‌سبیل‌الله شمرده شده است و اقامه آن زمینه ساز تحقق اجرای همه واجبات دین معرفی گردیده و نباید اجازه داد دشمنان دین و نظام اسلامی با تبلیغات منفی سطح مصادیق این واجب اجتماعی و همگانی را تنزل داده و چهره آن را در افکار عمومی تخریب کنند. ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور معتقد است در جامعه امروز "مبارزه با بی عدالتی اجتماعی"، "فساد مسئولین" ، "مطالبه حقوق عامه مردم" و مواردی از این دست، کارکرد اصلی این فریضه الهی می‌باشد که باید احیاء و تقویت گردد.

 

۳- رسانه‌های معاند خارجی و زاویه‌دار داخلی در عرصه جنگ نرم از کاه کوه می‌سازند و با استفاده از عناصر عملیات روانی و فریب در جهت تخریب ذهن مخاطبان گام بر می‌دارند لذا حتی یک مسئول شهر ماکو در خصوص اظهار سنت چهل ساله باید با دقت بیشتری عمل کند تا خوراک رسانه‌ای فراهم نکند مانند یک غلط املایی در بنری که از سال ۹۲ هرساله آن را در ماه مبارک رمضان در فضای مجازی برای تخریب امر به معروف و نهی از منکر منتشر می‌کنند. همنوایی با رسانه‌های عوام فریب خارجی با شانتاژ رسانه‌ای و دامن زدن به این مسائل، آب ریختن به آسیاب دشمن است و کسانی که این کار‌ها را مغرضانه و یا از روی سهو انجام می‌دهند، قطعاً در مسیر دشمن و مخالف با قانون اساسی کشور حرکت می‌کنند.


۴- رسالت اصلی ستاد، اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بر اساس اصل عقلانیت می‌باشد و در خصوص موضوع پیش آمده ساده لوحانه است که کسی تصور کند تعطیلی حتی یک مغازه موضوع فعالیت ستاد باشد، بلکه مبارزه با حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان و مصادیق روزه خواری علنی طبق قانون، وظیفه ستاد است، همانگونه که در موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها، ستاد مخالف حضور بانوان با شرایط مطلوب و در شأن آن‌ها نیست بلکه مخالف ایجاد شرایط نامساعد اخلاقی و قبح‌شکنی با اختلاط زن و مرد به این بهانه و تعرض به منزلت و جایگاه بانوان است همانطور که حضرت امام خمینی(س) درباره سینما می‌فرمودند: "ما با سینما مشکل نداریم ما با فحشا مشکل داریم" و این رویکرد برگرفته از اصل سوم قانون اساسی می‌باشد که به صراحت بیان نموده " ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی " وظیفه همه مسئولان نظام اسلامی و دلسوزان کشور است.


۵- در پایان با اداء احترام به ایثارگران و آمران عرصه امر به معروف و نهی از منکر یادآوری این نکته را ضروری می‌دانیم که با وجود هجمه‌های سنگین دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تکیه به اصل محوری عقلانیت در ترویج و معرفی صحیح امر به معروف و نهی از منکر و تقویت زمینه‌ها و ساز و کار‌های عمومیت بخشی آن در عرصه‌های مختلف، "گشت ارشاد مسئولین" را اولویت خود قرار داده و حتی در اجرای قانون عفاف و حجاب با ابلاغ حدود و شرایط آن به دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و حکومتی این حرکت را از بخش حاکمیت شروع کرده است و تا حصول نتیجه پیگیری می‌نماید و به مردم عزیز و شهید پرور ایران اسلامی اطمینان می‌دهیم که در اجرای این فریضه الهی که به صورت جامع در اصل هشتم قانون اساسی در سه حوزه «مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم، مردم نسبت به دولت» تبیین شده است، لحظه‌ای کوتاه نیامده و در کنار مردم برای اعتلا و پیشرفت و موفقیت روز افزون این نظام که ثمره خون هزاران هزار شهید است ثابت قدم و فعالانه به وظیفه خود عمل خواهد کرد. ان‌شاء‌الله

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.