ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۲۳۳
کد خبر: ۲۳۹۷۷
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳
حجت‌الاسلام احمدی؛
دبیر ستاد امر به معروف کرمانشاه با تاکید بر تأثیر تذکر لسانی به افرادی که نسبت به ارزش‌های دینی و شئونات ماه رمضان بی‌توجه هستند، گفت: برخورد سلبی با این افراد هدف ستاد امر به معروف، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه؛ حجت‌الاسلام احمدی به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برابر وظایف، همه تلاش خود را برای اجرایی کردن دستورات الهی به ویژه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به کار می‌گیرد.

وی افزود: این ستاد در ماه مبارک رمضان نیز با تذکر لسانی مهربانانه در جهت پیشگیری از مشکلاتی که به دلیل ناآگاهی از شئونات این ماه و گاهی بی‌توجهی به وجود می‌آید، تلاش می‌کند.

دبیر ستاد استان کرمانشاه عنوان کرد: از افراد و دستگاه‌هایی که متولی برنامه‌های عمومی در ماه رمضان هستند و وظایفی در این ماه برعهده دارند، خواستاریم با رعایت شئونات رمضان به وظایف خود عمل کنند و ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدامات این دستگاه‌ها را رصد خواهد کرد.

وی تأکید کرد: اقدامات دستگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که از عدم رعایت شئونات ماه رمضان پیشگیری شود و برای افرادی هم که روزه نیستند مشکلی پیش نیاید.

حجت‌الاسلام احمدی ادامه داد: معتقدیم مردم کرمانشاه مردمی متدین، مقید و پایبند هستند و شهرت این استان به استان به مسجد و مناره نشان‌دهنده تعهد و توجه مردم این استان به اصول و ارزش‌های دینی است.

وی عنوان کرد: عده‌ای از مردم به دلایل غیرعمد ممکن است نسبت به ارزش‌های دینی و شئونات ماه رمضان بی‌توجهی کنند، اما به این افراد ابتدا توصیه می‌کنیم به این ارزش‌ها پایبند باشند و آن‌ها را رعایت کنند و در صورتیکه نمی‌خواهند یا نمی‌توانند روزه بگیرند، در ملاءعام تظاهر به روزه‌خواری نکنند و در صورت سرپیچی از این مهم باید بدانند قانون به این رفتار‌ها بی‌توجه نخواهد بود.


دبیر ستاد استان بیان کرد: اماکن و رستوران‌ها نیز در ماه رمضان باید به صورت آشکار پذیرایی نکنند و ارزش‌های دینی و شئونات رمضان را رعایت کنند.

مسعود احمدی با تأکید بر اهمیت تذکر لسانی و تأثیرگذاری آن بر رعایت ارزش‌های اسلام و به ویژه شئونات ماه رمضان، از همه افراد خواست تا با عمل به وظیفه همگانی خود در خصوص تذکر لسانی برای حفظ حرمت این ماه تلاش کنند.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه در پایان یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نیروی انتظامی و همه اداراتی که در این رابطه مسئولیت دارند، نمی‌خواهند برخورد سلبی با افراد داشته باشند و تا حد امکان با تذکر لسانی به وظایف خود عمل می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.