ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۳۷۹۵
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
رئیس دانشگاه کردستان:
دکتر رحمت صادقی با بیان اینکه دانشگاه در عمومی کردن فرهنگ "امر به معروف و نهی از منکر" نقش اساسی دارد عنوان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه باید سیاست گزاری کلان داشته باشد تا راه و روش در دانشگاه کردستان به عنوان دانشگاه مادر استان ترسیم شود و بتوانیم برای سایر دانشگاه دیگر تولید محتوا داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ جلسه استانی شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه کردستان با حضور رئیس این دانشگاه و مسئول امور دانشگاهیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر رحمت صادقی در جلسه  استانی شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه که در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت «امر به معروف و نهی از منکر» اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر، محدود به قشر خاصی نیست و باید همه اقشار جامعه در این خصوص احساس مسئولیت نمایند.

 

رئیس دانشگاه کردستان افزود: دانشگاه کردستان به مثابه یک شهر کوچک است که سه قشر اساتید، کارکنان و دانشجویان را در خود داشته و هر یک از این اقشار می‌توانند در مسیر امر به معروف و نهی از منکر اثرگذاری خود را به منصه ظهور برسانند؛ لذا در راستا شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه باید سیاست‌گزاری کلان داشته باشد تا راه و روش در دانشگاه کردستان به عنوان دانشگاه مادر استان ترسیم شود و بتوانیم برای سایر دانشگاه دیگر تولید محتوا داشته باشیم.

 

دکتر صادقی تصریح کرد: اساتید چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه به عنوان مرجع و الگوی سایر افراد هستند و تأثیرگذاری بسیاری در همه امور به خصوص در بحث «امر به معروف و نهی از منکر » دارند و اگر موضوعی را مطرح می‌کنند از روی آگاهی و خیرخواهی خواهد بود. 

 

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند، افزود: در چند سال اخیر به دلیل وجود بیماری کرونا ارتباط دانشگاه و دانشجویان کمتر بوده و ما با فروکش کردن این بیماری و حضور دانشجویان در دانشگاه با جمعیت بزرگی از ورودی‌های جدید رو به رو هستیم که نسبت به آنها مسئولیم.

 

دکتر صادقی عنوان کرد: در محیط دانشگاه علاوه بر مسائل عرفی امر به معروف و نهی از منکر باید به موضوعات علمی نیز امر شود و از انجام کارهایی که دانشجویان را از یادگیری و پژوهش دور می‌کند نهی شود.

 

دانشگاه در فرهنگ سازی

دانشگاه مبدا و منشا اثرگذار تمام تحولات در جامعه است

دکتر علی شکری مسئول امور دانشگاهیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: دانشگاه مبدا و منشا اثرگذار تمام تحولات در جامعه است، اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه نیز اصلاح می‌شود در این راستا ضرورت دارد نخبگان و دانشگاهیان در جهت اجرای امر معروف و نهی از منکر تلاش کنند.

 

مسئول امور دانشگاهیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به جمعیت بزرگ دانشجویان دانشگاه کردستان، تصریح کرد: دانشگاه یکی از مهم‌ترین امیدهای نظام برای آینده کشور است که اگر این حوزه درست مدیریت شود، یقیناً می‌تواند تأثیرات زیادی در تحقق اهداف عالیه نظام اسلامی داشته باشد.

 

وی افزود: پایه تمامی مسائل امر به معروف و نهی از منکر است و جایگاه آن حتی از نماز و زکات برجسته‌تر است.

 

شکری، از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌های استان ابراز خوشحالی کرد و افزود: در زمینه اخلاق، رفتار و پوشش حرفه‌ای، کارها و برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده که امیدواریم بتوانیم به‌خوبی آن را اجرا کنیم.

 

دانشگاه در فرهنگ سازی

شورای امر به معروف و نهی از منکر ساحت سیاست‌گذاری در عرصه‌های مختلف را دارد

دکتر وحید علوی‌زاده هم در ادامه این جلسه اظهار داشت: شورای امر به معروف و نهی از منکر جایگاه والایی داشته و ساحت سیاست‌گذاری در عرصه‌های مختلف را دارد.

 

معاون مطالبه‌گری و امور اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان تصریح کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه با حضور اساتید فرهیخته نه تنها در خصوص آسیب‌های سطح دانشگاه و محیط‌های دانشجویی بلکه در خصوص کلیه آسیب‌ها و منکرات سطح جامعه توان آسیب‌شناسی و حل مسئله دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ارائه راهکارهای شفاف‌سازی عملکرد مسئولین دستگاه‌های متبوع بوده و می‌بایست روش‌های نظارتی بر عملکرد دستگاه‌ها را ارائه و در سطح دستگاه اجرایی نمایند که همین انتظار از شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه کردستان نیز وجود دارد.

 

علوی‌زاده در پایان بیان داشت: ساماندهی تشکل‌های تخصصی مطالبه‌گر در عرصه های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های عظیم اساتید و دانشجویان از دیگر وظایف دبیر محترم شورا امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه می‌باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.