ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۴۶۰
کد خبر: ۲۳۶۶۷
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
دبیر ستاد امر به معروف کشور از رئیس جمهور خواست تا همانگونه که با متجاوزان به حریم سواحل دریاها برخورد کردند برای متعرصین به حریم خانواده در کنار دریاها برنامه داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، دکترسید محمد صالح هاشمی گلپایگانی در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت:

 

با اهداء تحیّت و احترام، از اقدام به هنگام حضرتعالی در رفع منکر تجاوز به حریم طبیعی سواحل دریا‌ها و رودخانه‌ها تشکر و قدردانی می‌شود. این حرکت معروف و خیر، یقیناً روزنه‌ای در راستای بازآفرینی سرمایه اعتماد ملی و نشان از عزم و اراده دولت سیزدهم در مبارزه با فساد و قانون‌شکنی‌های دولتی و مترفین زندگی اشرافی و سرمایه‌سالاری است.

 

وی افزود: به طور قطع، آزادسازی سواحل که دولت‌های قبل در طول سالیان گذشته علیرغم شعار‌ها و وعده‌های داده شده، از انجام آن عاجز ماندند، حرکتی امید بخش و در عین حال نشانگر اقتدار حاکمیت است که در بسیاری از مسایل اگر عزم جدی نماید ولو در مدت بیست روز از عهده انجام مسایل بر زمین مانده بر خواهد آمد.

 

هاشمی گلپایگانی درخواست کرد: اکنون که با حرکتی جهادی، تعرض به حریم ساحل دریا‌ها و رودخانه را رفع نمودید، لازم است با جهادی مهم‌تر، تعرضی بزرگ‌تر به حریم خانواده، عفاف و حجاب خصوصا در کناره دریا و رودخانه‌ها نیز مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

وی افزود: اگر برنامه‌ای برای آزادسازی تعرض‌ها و تجاوز‌های ویرانگر به حریم‌های الهی در حوزه خانواده و عفت عمومی وجود نداشته باشد، اگر برای حریم‌های الهی و قانونی که متأسفانه غالباً به دلیل غفلت و ترک فعل مسولین، شکسته شده است، برنامه و نظارت گشت ارشاد مسولین وجود نداشته باشد، روشنی حرکت عدالت محور امروز دولت مردمی در آزادسازی حریم‌های طبیعی، به تیرگی اشاعه مظاهر گناه و منکرات آلوده و محو خواهد شد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: این مهم نیاز به عزمی جدی و حرکتی با برنامه‌های زیبای فرهنگی و اجرایی متقن خصوصاً برای بهار و تابستان سال پیش رو دارد. در این خصوص مطالبه‌گری متدینین و دلسوزان جامعه اسلامی خصوصاً اهالی شریف آن مناطق جدی است.

 

وی همچنین نوشت: در مدت کوتاهی که طرح مناسب آزادسازی حریم سواحل دریا‌ها و رودخانه‌ها اجرا شد، مقدار زیادی از سرمایه کشور ضایع و تخریب شده و می‌شود. ویلا‌ها و سازه‌های مربوط به نهاد‌های عمومی و حاکمیتی که به دلیل تجاوز به حریم ۶۰ متری سواحل و رودخانه‌ها تخریب شدند قبلاً با دستور رؤسا و مدیران دستگاه‌های ذیربط و با هزینه بیت‌المال علیرغم وجود قانون منع ساخت و ساز، ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است.

 

هاشمی گلپایگانی افزود: عدالت علوی ایجاب می‌کند، مسئولان وقت این وضعیت در دستگاه‌های یاد شده شناسایی و نسبت به سرمایه تضییع شده کشور به دستگاه قضائی معرفی شوند، و حتی‌الامکان نسبت به سرمایه‌های تلف شده پاسخگو شوند تا مدیران پس از این، نسبت به بیت‌المال و حقوق عمومی جامعه حساس و قانونی عمل نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.