ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۹۸۴
کد خبر: ۲۳۶۲۸
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
طی حکمی از سوی آیت الله صدیقی:
آیت‌الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور طی حکمی حجت‌الاسلام گرجی را به سمت دبیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم منصوب کرد.

حجت‌الاسلام گرجی عهده‌دار سمت دبیری ستاد امر به معروف استان قم شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ جلسه تکریم و معارفه حجت الاسلام آشتیانی دبیر سابق و حجت‌الاسلام گرجی دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با حضور آیت‌الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت‌الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدسه حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها)، حجت‌الاسلام والمسلمین ملکا نماینده دفتر مقام معظم رهبری در شهر قم، حجت‌الاسلام رضوی مهر مدیر پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر و جمعی از مسئولین کشوری، لشگری و استانی در دفتر تولیت آستان مقدسه کریمه آل‌الله حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) برگزار شد.


در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام حسینی قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گزارشی از عملکرد ستاد در زمان دبیری حجت‌الاسلام آشتیانی ارائه کرد.


در ادامه آیت‌الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به بیان نکاتی در باب اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و اظهار داشت: مسأله امر به معروف و نهی از منکر ابعادی دارد که از انسانی‌ترین و مترقی‌ترین قوانین اجتماعی عالم بشریت است.


وی گفت: امر به معروف و نهی ازمنکر از دیدگاه قران کریم تنها امتیاز امت اسلام نسبت به سایر امت‌هاست. این دو فریضه هم جاذبه هستند و هم دافعه که نشانه حیات و زندگی هستند. مجموعه جامعه ما یک پیکر است که قدرت دفاعی آن در برابر ویروس‌های خطرناک، در مقابل الحاد و پلیدی و پلشتی مساله امر به معروف و نهی از منکر است.


رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر کل جامعه را باهم پیوند می‌زند. درقرآن کریم روایت‌های ما همه جا امر به معروف بر نهی از منکر مقدم ذکر شده است. این نشان می‌دهد که ما اگر خوبی‌هایمان را برجسته کنیم، خوبی‌هایمان را بتوانیم به صورت تابلو قشنگ نشان دهیم زمینه منکر خود به خود از بین می‌رود؛ بنابر این اگر منکر وجود دارد برای این است که معروف‌ها ضعیف شده‌اند.


آیت‌الله صدیقی اظهار داشت: متأسفانه این دو فریضه الهی در جامعه امروزی به فراموشی سپرده شده و باید در جهت احیاء فریضتین تلاش کنیم و انتظار می‌رود حجت‌الاسلام گرجی در زمان مسئولیتشان بتوانند این دو فریضه مهم الهی را احیاء کنند.


در پایان حجت‌الاسلام رضوی مهر مدیر پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر به نمایندگی از دکتر هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اهدای لوحی از سوی آیت‌الله صدیقی از زحمات چندین ساله حجت‌الاسلام آشتیانی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم تقدیر و حکم حجت‌الاسلام گرجی دبیر جدید این ستاد را به ایشان اهدا کرد.


شایان ذکر است پیش از جلسه آیت‌الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به همراه همراهان به زیارت مضجع شریف و مطهره حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) رفتند و پس از آن با حضور بر سر مزار حضرات آیات بهجت و مصباح یزدی (رحمت الله علیهما) با قرائت فاتحه‌ای به مقام شامخ اساتید خود ادای احترام کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.