ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۹۲۶
کد خبر: ۲۳۵۴۷
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
دکتر هاشمی گلپایگانی؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با ارسال نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تذکر نکاتی پیرامون چهلمین جشنواره فیلم فجر، خواستار سینمایی انقلابی شد تا مشکلات فرهنگی و اجتماعی مردم را هنرمندانه به تصویر بکشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور دکترسید محمد صالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور طی نامه‌ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جشنواره فیلم فجر در طراز انقلاب اسلامی، درخواست خود را به شرح ذیل مطرح کرد:


جشنواره فیلم فجر از جمله دستاورد‌های انقلاب اسلامی است که رسالت بزرگداشت سینمای انقلابی و فرهنگ‌سازی اسلامی در حوزه هنر هفتم و به ویژه تولید محصولات سینمایی بر اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی را عهده‌دار گردیده است، متأسفانه در سنوات گذشته به دلیل حاکمیت تفکر غربی، جشنواره از مسیر آرمانی خود منحرف گشته و در مواردی رنگ و بوی جشن هنر رژیم طاغوت را در اذهان متجلی ساخته و با القاء عناصر سینمایی و مدیران غرب‌گرا هر سال در برگزاری این جشنواره مؤلفه‌های بیشتری از ابتذال فرهنگی را شاهد بوده‌ایم.


در ارزیابی کلان چهلمین جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۰ که به همت مدیران دغدغه‌مند در عرصه فیلم و سینمای دولت سیزدهم برگزار شد هرچند برخی تفاوت‌های مثبت و قوت‌های بیشتری ملاحظه گردید، اما کماکان رگه‌هایی از رفتار‌های نابهنجار و به دور از جایگاه هنرمند طراز انقلاب اسلامی و تولیداتی متفاوت با سینمای اجتماعی و انقلابی دیده شد و نشان داد نیازمند عزم جدی‌تر برای رسیدن به جشنواره فیلم فجر انقلاب اسلامی هستیم.


با وجود آنکه تایید فیلمنامه‌ها و ساخت آن‌ها متأثر از رویکرد‌های دولت قبل بوده است و تمرکززدایی و گسترش جشنواره به استان‌ها عمل مناسبی بود، اما در عین حال توجه به چند نکته در خصوص این رویداد فرهنگی شایسته تذکر است یکی اینکه برای چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۱ دیگر امکان تحمیل برنامه‌های دولت گذشته وجود ندارد لذا ضروری است متفاوت از گذشته و متناسب با سینمای انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی شود و سال آینده شاهد تحول در این رویداد فرهنگی باشیم.


باید سینمای انقلابی واقعیت مسائل و مشکلات مردم را هنرمندانه و بدون جهت‌گیری و سیاه‌نمایی به تصویر بکشد و دولت را در حل مسائل فرهنگی و اجتماعی یاری دهد، لازم است در این مسیر مراقب نفوذ ابتذال به عرصه هنر به ویژه سینمای کشور بود و فیلم‌های تولیدی ارزش‌های اسلامی و انقلابی را احیا و تعویض کرد، نباید عرصه‌هایی که به نام و هزینه انقلاب انجام می‌شود جولانگاه بعضی از سلبریتی‌های بی‌فرهنگ واداده فرهنگ ابتذال غربی گردد و مسائل حاشیه‌ای جای هنر فاخر را بگیرد.


ضروری است عوامل سینمایی متعهد در همه سطوح حمایت شود تا خلاء‌های موجود در فرآیند ساخت فیلم‌های تعالی بخش و مروج فرهنگ اسلامی انقلابی با حضور جوانان هنرمند انقلابی و متعهد پر شود. ستاد امر به معروف و نهی از منکر به جد پیگیر مطالبه‌گری دغدغه‌مندان انقلاب در خصوص آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب فارغ از هر دولت است. ان‌شاءالله به همت مدیران تحول‌گرا و با تدبیر در سال‌های آتی شاهد آن باشیم که جشنواره فیلم فجر واقعاً جشنواره فجر انقلاب باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.