ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۰۳۵
کد خبر: ۲۳۴۸۶
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
دبیر ستاد امر به معروف کشور طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس مطرح کرد:
دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی با اشاره به اینکه خانه‌داری بانوان شغل تربیتی است اظهار داشت: باید حقوق اجرت‌المثل و بیمه مادران در فیش حقوقی کارمندان منظور گردد لذا جهت تأمین این مسأله، طرح کرامت از همسران خانه‌دار و حمایت از ازدواج و فرزندآوری به مجلس ارائه شد.

هدفمندی افزایش حقوق کارمندان و کارگران، جهت احیای جایگاه همسری و مادری شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ باعنایت بر لزوم حمایت از نهاد مقدس خانواده و تشویق زوجین به فرزندآوری در موسم تصویب بودجه ۱۴۰۱ توسط مجلس شورای اسلامی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور طی نامه‌ای کلیات طرح کرامت همسران خانه‌دار و حمایت از ازدواج و فرزندآوری را با استفاده از پیشنهادات صاحبنظران این امر، به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.


محورهای طرح مذکور بدین شرح می‌باشد:

 

از آنجا که مهمترین نقش‌های جامعه شغل ارزشمند و بی‌بدیل همسرداری و مادری است و این دو جایگاه معروف و شناخته شده نزد عقل و شرع در سال‌های اخیر به دلیل بی‌توجهی و اخذ سیاست‌های ناصواب و عدم اهتمام در قانون‌گذاری، تضعیف شده است و از طرفی کشور در آستانه گرفتار شدن در منکر تله جمعیتی می‌باشد، پیشنهاد طرح کرامت همسران خانه‌دار و حمایت از ازدواج و فرزندآوری ارائه می‌گردد.


۱- در حال حاضر حقوق یک کارمند با سه فرزند فقط چند صد هزارتومان بالاتر از یک کارمند هم رتبه مجرد است که این مبلغ هیچ تناسبی با هزینه‌های فرزند و همسر ندارد بلکه خود، فرهنگ‌سازی و توجیهی برای جواز عدم ازدواج و فرزندآوری است.


۲- ضروری است برای بها دادن به شغل تربیتی بانوان خانه‌دار که بهترین شغل یعنی همسرداری و تربیت کودک است تمهیداتی اندیشیده شود تا برای اجرت‌المثل کار در منزل و پرورش نسل، حقوقی با این عنوان شغل تربیتی همسر در حقوق سرپرست خانواده در نظر گرفته شود.


۳- هزینه فرزندآوری و نگه‌داری از فرزند نیز در حال حاضر هیچ تناسبی با اختصاص مبلغ حق اولاد در فیش حقوقی ندارد که ضروری است به ازای هزینه‌های واقعی فرزندان حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران افزایش یابد.


۴- اگر اجرت‌المثل برای یک خانم خانه‌دار با کمترین حقوق و دستمزد در نظر گرفته شود باید مبلغی حدود ۵ میلیون تومان باشد که به تناسب تعداد فرزندان نیز مستحق افزایش است.


۵-برای هر فرزند نیز به عنوان حق اولاد رقم واقعی‌تر به نسبت هزینه‌ها (فرضاً ماهانه حدود یک میلیون تومان) محاسبه شود.

 

پیشنهادات طرح
۱- در بودجه کشور و برنامه ۵ ساله، افزایش حقوق کارمندان و کارگران فقط برای متاهلین و به نسبت تعداد فرزندان افزایش یابد تا طی چند سال اجرت‌المثل بانوان خانه‌دار واقعی شود.


۲- برای کارمندان و کارگران مجرد به جای افزایش حقوق، وام ازدواج در نظر گرفته شود.


۳- به تعداد فرزندان ماهانه حق اولاد متناسب با وضعیت اقتصادی روز جامعه در نظر گرفته شود.


۴- افراد سرپرست خانوار در اولویت استخدام و ارتقاء شغلی قرار گیرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.