ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۶۳
کد خبر: ۲۲۶۲۶
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امر به معروف استان قم آیین تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان قم روز سه‌شنبه 2 آذر 1400 در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور مسئولین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و بسیج شهرستان برگزار گردید جانشین ستاد امر به معروف استان ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج گفتند: تقارن این جلسه را با هفته بسیج به فال نیک گرفته و به ارواح مطهر شهدای بسیج درود و صلوات فرستاده و از خداوند متعال می‌خواهیم که ما را در انجام وظایف خود موفق و مدیون شهدا نباشیم.
سیدمحمدتقی حسینی در ادامه به جایگاه و شأن و مقام حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها اشاره کرده و اظهار داشتند: از نظر مکانی این جلسه در مکانی مقدس یعنی در کنار مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها تشکیل می‌شود که خود این نیز امری مبارک بوده چرا که این بانو بسیار مورد عنایت ائمه اطهار علیهم‌السلام بوده و در روایات متعدد برای زائرین آن حضرت بهشت واجب شده است.
جانشین ستاد استان سپس به مسأله مهم امر به معروف و نهی از منکر پرداخته و ضمن تبیین جایگاه این دو واجب الهی در قرآن، روایات و عقل گفتند: با ادله اربعه می‌توان وجوب، اهمیت، فواید و برکات این دو واجب الهی بیان نمود.
ایشان خاطر نشان کردند: علاوه بر اهمیت این دو واجب، ترک فریضتین نیز بسیار مذمت شده تا جایی که در قرآن کریم تارکین امر به معروف و نهی از منکر مورد لعن و نفرین قرار گرفتند.
ایشان سپس به فلسفه تشکیل این جلسه پرداخته و اظهار داشتند: هدف از تشکیل این جلسه که با همکاری و حمایت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، بسیج شهرستان قم و با حضور مسئولین نهادهای حمایتی و حاکمیتی و فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردیده تجلیل از مقام آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده که ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز بر خود واجب و لازم دانسته ضمن حضور از مقام این عزیزان تجلیل نماید.
در پایان با اهداء لوح و هدیه از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.