ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۸۶
کد خبر: ۲۲۶۱۸
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
حجت‌الاسلام والمسلمین نستوهی در مصاحبه با خبرگزاری بسیج؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی با گرامیداشت هفته بسیج، مهم ترین ویژگی این تشکل مردمی را خدایی بودن و خستگی ناپذیری آن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی ، حجت‌الاسلام نستوهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، اظهارداشت: بسیج بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب کاری که انجام می دهد به وقت اقتضا بوده است و بدون هیچ چشمداشتی چراکه هدف آن‌ها خدایی است و کار برای خدا خستگی نمی‌شناسند و آتش به اختیار بدون در نظر گرفتن ملاحظات، جناح‌بندی‌ها و مصلحت اندیشی‌هاست.
 

وی مردمی بودن را از مشخصه‌های مهم بسیج خواند و اظهار داشت: یکی از تدابیر استراتژیک امام خمینی(ره) تشکیل بسیج و حضور اقشار مختلف مردم در آن است که امام راحل با این ایده مردم را پای کار برای اداره جامعه آورد.

 

حجت‌الاسلام نستوهی اضافه کرد: تاثیر مثبت بسیج را در دوران جنگ تحمیلی خس کردیم، حضور مردم در آن موجب شد ایران در برابر استکبار و دنیای سلطه که برای ساقط کردن انقلاب آمده بودند بایستیم و از خاک و تمامیت ارضی دفاع کنیم.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی ادامه داد: امروز هم بسیج در عرصه‌های سازندگی، محرومیت زدایی و حساس و سخت نقش آفرینی می کند، در واقع بسیج در موقعیت های حساس و سخت همراه نظام و انقلاب و مردم است.

 

حجت‌الاسلام نستوهی گفت: بسیج همچنان که در سیل و حوادث مختلف شاهد هستیم و هر آنچه جامعه را تهدید می‌کند پای کار می‌آید و نمونه اخیر آن حضور بسیج در طرح سردار سلیمانی و تأثیرش در خدمات‌دهی، پیشگیری بیماری و کاهش آن به اذعان مسیولان امر و وزارت بهداشت داشتند.

 

وی با بیان اینکه بسیج امروز الگوی دیگر کشورهاست و انقلاب با این تفکر صادر شده است، اظهار کرد: تشکیل حشدالشعبی در کشور عراق با الگوگیری از بسیج بوده که در مقابل با داعش ایستاد و این تأثیر بسیج و صدور فرهنگ مقاومت از طریق الگودهی آن بود.

 

حجت‌الاسلام نستوهی خاطرنشان کرد: بسیج مختص قشر خاصی نیست بلکه بسیج تفکری است که تاکنون توانسته در همه عرصه ها موفق عمل کند و انتظار است این تفکر و عقیده حفظ شود.

 

وی حضور بسیج را در عرصه علمی و مقاومت در این خصوص مهم دانست و تاکید کرد: امروز هم بنا به تاکید رهبر فرزانه انقلاب انتظار است بسیج در عرصه علمی ورود یابد و علوم ابداعی و ایجاد شده را صیانت کند تا آن هابی که می خواهند این علوم را فرا بگیرند زبان فارسی را یاد بگیرند و از این طریق آن را گسترش دهند و این نقشه راه است همچنان که در قضیه اخیر دریای عمان نیروهای آمریکایی مجبور شدند فارسی حرف بزنند و خود را به زبان فارسی معرفی کنند.

 

حجت‌الاسلام نستوهی افزود: در ساخت واکسن نیز شاهد تلاش گروه علمی بسیج هستیم در حالی که می توانستند بگویند تحریم هستیم و قطعا حق به آن ها هم در این شرایط داده می شد ولی مصمم تلاش کردند و به این دستاورد دست یافتند و بسیجیان دیگر پای کار آمدند تا در امر واکسیناسیون یاری گر باشند که امروز کاهش آمار بیماران کرونایی در نتیجه این تلاش‌هاست.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی در خصوص استفاده از ظرفیت بسیج در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در ماده ۱۷ قانون صریحا اشاره شده که بسیج همکاری لازم را در بسط و گسترش این فرهنگ با آموزش های لازم ایفا کند، البته همه آنچه بسیج در خدمات‌دهی و حضور این تشکل در عرصه ها در زمان نیاز مصداق امر به معروف است که بی تفاوت به موقعیت ها نبوده است.

منبع: بسیج
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.