ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر: ۲۲۵۶۸
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
امام جمعه شهرستان رامسر عنوان کرد،
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر گفت: با بررسی اهداف قیام امام حسین(ع) متوجه می شویم که مسئولان جامعه اسلامی مخاطبان اصلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در درجه اول باید باشند.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران؛ جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمود علیخانی و با حضور مهرداد محمدی دبیر ستاد استان و سایر اعضای این ستاد در سالن جلسات فرمانداری شهرستان رامسر برگزار شد.

امام جمعه رامسر در این جلسه با بیان اینکه یکی از اهداف عالیه تشکیل نظام جمهوری اسلامی برپایی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر بوده است، گفت: اصل هشتم قانون اساسی نیز به همین موضوع اختصاص یافته است و نشان می‌دهد این واجب الهی از چه جایگاه رفیعی در نظام اسلامی برخوردار است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر هدف اصلی قیام امام حسین(ع) را برپایی همین فریضتین عنوان و تصریح کرد: با نگاهی اجمالی به واقعه عاشورا و حوادث پس از آن می‌توان دریافت که این فریضه در نگاه اهل بیت(علیهم‌السلام) از چه اهمیت و جایگاهی برخوردار است.

حجت الاسلام علیخانی با تاکید بر آنکه باید با اقدامات مناسب ذهنیت منفی برخی از آحاد جامعه نسبت به این واجب الهی را اصلاح نماییم، اظهار داشت: به‌هیچ عنوان نباید سطح رفیع این فریضه را به چند فرع جزئی در جامعه تقلیل داد، بلکه می‌بایست به بزرگترین معروف‌ها و منکر‌ها که موجب حفظ و رستگاری نظامی اسلامی می‌شوند پرداخت.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر با بیان این مطلب که مخاطب اصلی حضرت سیدالشهدا(ع) حاکم ظالم و فاجر عصر و زمان ایشان بود، خاطرنشان ساخت: امروز نیز مخاطبان اصلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در درجه اول باید مسئولان و صاحب منصبان در حکومت اسلامی باشند؛ افرادی که اقتصاد، فرهنگ و معیشت جامعه را به چالش کشیدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.