ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۹۰
کد خبر: ۲۲۵۶۷
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
در جلسه ستاد امر به معروف رامسر عنوان شد؛
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامسر گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، دستگاه‌های فرهنگی مصرح در قانون مکلفند شرایط اقامه این فریضه الهی در جامعه را از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی دقیق مهیا نمایند.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی این ستاد و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمود علیخانی در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

محمد آزاد فرماندار رامسر در این جلسه با بیان اینکه برخی مسائل در شهرستان‌ها متاثر از مسائل ملی است، عنوان داشت: اگر نتوانیم در بخش اجرایی، در حوزه اشتغال، مسکن، معیشت و رفاه مردم خدمات مطلوبی را ارائه نماییم، این موضوع بهانه‌ای خواهد شد برای بروز برخی ناهنجاری‌ها در سطح جامعه که متأسفانه بعضاً شاهد آن هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامسر نیز ضمن تشریح برخی مواد قانونی و بیان اینکه در بحث فرهنگ‌سازی در این زمینه اقدامات خوبی صورت نگرفته، اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۰ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، دستگاه‌های فرهنگی مصرح در قانون مکلفند شرایط اقامه این فریضه الهی در جامعه را از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی دقیق مهیا نمایند که می‌بایست مورد مطالبه قرار گیرد.

روحانی‌زاده به عدم بازدارندگی قوانین در برخی موضوعات اشاره و عنوان داشت: بعنوان مثال در موضوعاتی، چون عفاف و حجاب و یا مقوله سگ‌گردانی قوانین به روزرسانی نشده‌اند و عملاً بازدارندگی لازم را ندارند که باید از طریق ستاد احیا این موضوع به صورت جدی در سطح مرکز پیگیری شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رامسر با بیان اینکه در ستاد دو وظیفه مهم و اساسی را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: یک موضوع در قبال حاکمیت است که شامل دستگاه‌ها و نهاد‌ها است که می‌بایست آن‌ها را به وظایف خودشان آگاه کنیم و راهنمایی‌هایی داشته باشیم در زمینه پیشبرد بهتر اموری که حاکمیت به آن‌ها محول کرده است.

براری افزود: موضوع دیگر در خصوص عامه مردم است که باید فرهنگ بی‌تفاوت نبودن و مطالبه‌گری به شیوه‌های درست را به آحاد ملت آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه دبیرخانه ستاد شهرستان و شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها را راه‌اندازی خواهیم نمود، عنوان داشت: کمیته‌های تخصصی در حزوه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... را تشکیل و با مشارکت آن‌ها سند راهبردی احیای امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان را تدوین خواهیم کرد تا در امر مطالبه‌گری از دستگاه‌های مسئول و هدایت مردم به سمت مطالبه‌گری، دقیق و مؤثرتر عمل نماییم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.irبطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.